Wygląda na to, że Overwatch ma drugą postać LGBT

0

Blizzard rozwija historię jednej ze swoich najstarszych postaci.

Najnowsze Overwatchowe opowiadanie Michaela Chu skupia się na weteranach Overwatch i ich wspominkach o tym, jak to kiedyś było (jest też trochę żołnierzowania, bronienia świata (a dokładniej Kairu) przed złem i Ana w całkiem fajnej masce inspirowanej kocią boginią Bastet, ale jest w niej coś jeszcze. Okazuje się, że zgryźliwy i twardzielski Żołnierz 76 miał kiedyś partnera, Vincenta, z którym był bardzo szczęśliwy.

Samo opowiadanie to głównie wspominki i rozważania o rzeczach, o których gracze wiedzą już od dawna – Ana dowiaduje się, że Żniwiarz i Żołnierz 76 to jej dawni kompani broni, a bohaterowie sporo rozmawiają na temat tego, jak to było. Jeśli macie ochotę poznać trochę historii najstarszych weteranów Overwatch, kilkanaście stron historyjki może wam to przybliżyć. Jeśli całość was nie interesuje – warto spojrzeć chociaż na obrazki, szczególnie świetnie wyglądającą maskę Bastet.

 

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz