Wszystko, co wiemy o The Last of Us: Part II

0

POPRZEDNIA

ROZGRYWKA I SPRAWY TECHNICZNE

  • Reżyser gry poinformował, że przedstawiona w grze opowieść będzie jeszcze bardziej liniowa, nastawiona na filmowość. Twórcy mają do przekazania wciągającą i przejmującą historię, którą chcą kontrolować od początku do samego końca. Twórcy ograniczyli do minimum jakiekolwiek aktywności poboczne oraz znacząco ograniczyli eksplorację lokacji. Mimo to, nie należy się obawiać, że mapy będą klaustrofobicznie małe (chyba, że takie ma być zamierzenie twórców). Druckmann zapewnił, że gra zaoferuje alternatywne ścieżki umożliwiające dotarcie do wyznaczonego punktu.
  • Rozgrywka położy jeszcze większy nacisk na skradanie. Ellie choć waleczna, to jednak miałaby nikłe szanse z przeważającymi siłami wroga. Ponadto, usprawnione zostaną elementy craftingowe oraz mechaniki charakterystyczne dla gier survivalowych.
  • Joel z pierwszej części potrafił być ociężały i mało dynamiczny w swoich działaniach. Tego nie powiemy o Ellie, która ma być o wiele bardziej energiczna podczas eksploracji otoczenia oraz walk z przeciwnikami. Dzięki temu, nie tylko będzie mogła łatwiej osaczyć agresorów, ale również sprawniej im uciec w przypadku wykrycia. O dynamice bohaterki świadczy chociażby to, że podczas biegu będzie mogła rzucać butelkami mającymi na celu odwrócić uwagę oponentów.

  • Naughty Dog udoskonaliło sztuczną inteligencję przeciwników. W sequelu będą się ze sobą częściej komunikować, w celu przekazania informacji o ostatniej pozycji Ellie. Oprócz tego, mają zaciekle szukać jej w najróżniejszych możliwych kryjówkach oraz podejmować się prób odgrodzenia potencjalnej drogi ucieczki.
  • The Last of Us: Part II będzie działało na usprawnionym silniku graficznym wykorzystanym wcześniej w Uncharted 4: Kres Złodzieja (przeczytaj recenzję) oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (zobacz więcej). Twórcy pracują nad nad poprawieniem efektów świetlnych oraz udoskonaleniem animacji postaci. Objawiać się to ma m.in. bogatą mimiką twarzy bohaterki, która podczas walki będzie objawiała zmęczenie, wściekłość bądź desperację.

  • Podobnie jak w przypadku pierwszej części, kontynuacja otrzyma tryb wieloosobowy. Nie ujawniono jeszcze żadnych detali odnośnie jego formy.

To byłoby wszystko, co udało mi się na tę chwilę zebrać. Przed premierą z pewnością dotrze do nas jeszcze cała masa nowych informacji, dlatego zapewniam was, że tekst będzie co jakiś czas aktualizowany. Jeśli traficie na jakieś interesujące wieści związane z The Last of Us: Part II, koniecznie dajcie znać!

POPRZEDNIA

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz