Wszystko, co wiemy o The Last of Us: Part II

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

KWESTIE FABULARNE

  • W grze ponownie wystąpią główne postacie z pierwowzoru. Na pewno przez większość czasu będziemy kierować poczynaniami dziewiętnastoletniej Ellie. Mówi się nawet, że będzie to jedyna grywalna postać, lecz obstawiam, że producent szykuje dla nas jakaś niespodziankę. Rola Joela nie została jeszcze ujawniona, aczkolwiek wiadomo, że „gdzieś tam” się na pewno kręci. Nie wiadomo też jakie będą relacje pomiędzy bohaterami. Nuaghty Dog umiejętnie bawi się w ciuciubabkę z fanami, dlatego nie ma co nawet zastanawiać się nad niuansami fabularnymi, ponieważ twórcy i tak zrobią wszystko, żeby nas zaskoczyć. Łatwo powiedzieć, ale i tak ciężko zrezygnować z domysłów.
  • Fabuła The Last of Us: Part II zostanie osadzona kilka lat po wydarzeniach znanych z finału „jedynki”. Wtedy to też Joel i Ellie dotarli do osady Jackson w stanie Wyoming. Według informacji podanych przez producenta, fabuła zostanie rozdzielona na dwie płaszczyzny czasowe – w pierwszej będziemy śledzić spokojne życie w bezpiecznym miejscu, natomiast w drugiej opowieść nabierze poważniejszego i bardziej dramatycznego tonu. Bohaterowie będą zmuszeni do opuszczenia osady w związku z pewnym zdarzeniem. Nie wiadomo, o co chodzi, ale jedno jest pewne, sytuacja w Jackson ma odbić piętno na stanie psychicznym Ellie.
  • Neil Druckmann w jednym z wywiadów stwierdził, że „historia w Part II będzie o wiele większa [niż w „jedynce” – dop. aut.]. Będzie uzupełnieniem fabuły przedstawionej w pierwszej części. Jednakże gdy połączymy obie te historie, otrzymamy większą opowieść”. Rozumiem to w ten sposób, że w kontynuację bez obaw mogą zagrać osoby nieznające oryginału, jednakże dla zrozumienia większego kontekstu potrzebna będzie znajomość wszystkich wątków z The Last of Us. Coś na zasadzie Marvel Cinematic Universe.

  • W produkcji ważną rolę ma odgrywać kobieta w ciąży. Nie poznaliśmy jednak jej tożsamości. Naturalnie, pierwszym skojarzeniem jest (dorosła już przecież) Ellie, aczkolwiek wydaje mi się, że jest to zbyt oczywisty, błędny trop. Może chodzi o jakąś nową partnerkę Joela, której zrobił dziecko? Taki wątek miałby ogromny potencjał fabularny, ponieważ jeszcze bardziej mógłby pogrążyć bohatera w usilnej potrzebie „posiadania” dziecka. W ten sposób odtrąciłby jednocześnie Ellie, z której chciał zrobić swoją córkę, pomimo tego, że widział iż nie ma to największego sensu.
  • Większa część gry osadzona zostanie w okolicach miasta Seattle. W trakcie fabuły będziemy „zwiedzać” północno-zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Dla przypomnienia, w pierwszej części odwiedzaliśmy m.in. Boston i Salt Lake City

  • Po zwiastunach widać, że Part II będzie o wiele bardziej brutalny od pierwszej części. Można wręcz powiedzieć o stylistyce gore, ponieważ twórcy nie boją się w bezpośredni sposób pokazywać przemocy. Mam nadzieję, że będzie to uzasadnione fabularnie, gdyż samo szokowanie tryskającą krwią trochę gryzłoby się z filozofią pierwszej odsłony. Śmierć z pewnością będzie miała większe znaczenie w kontynuacji – podobno zmniejszono rolę Klikaczy (osoby zainfekowane wirusem CBI), kładąc tym samym większy nacisk na walkę o przetrwanie z innymi ludzi. Już teraz można wysunąć jeden wniosek – to zdecydowanie nie będzie gra dla dzieci…

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz