Wszystko, co wiemy o The Last of Us: Part II

0

Kompendium wiedzy.

  NASTĘPNA 

Pierwsza odsłona The Last of Us jest uznawana przez wiele osób (w tym mnie) za jedną z lepszych produkcji, jaka powstała w historii branży gier wideo. Historia zdruzgotanego śmiercią córki Joela i jego młodocianej towarzyszki Ellie poruszyła zarówno recenzentów, jak i graczy z całego świata. Średnia ocen krytyków w serwisie metacritic wynosi 95/100, zarówno dla wersji na PlayStation 3, jak i remastera przygotowanego z myślą o konsoli obecnej generacji. Podobnie jak wy, z niecierpliwością czekam na kontynuację, dlatego postanowiłem zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące drugiej odsłony.

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Za produkcję ponownie odpowiada studio Naughty Dog, które wymyśliło serię The Last of Us. Firma istnieje w branży gier już ponad dwadzieścia lat, tworząc w tym czasie takie cykle jak Crash Bandicoot, Jak & Daxter oraz Uncharted. Więcej o tym producencie przeczytacie w moim tekście poświęconym historii Naughty Dog.
  • Na ten moment, nadal nie znamy oficjalnej daty premiery. Tytuł prawdopodobnie zadebiutuje w 2019 roku, jednakże nie wiemy, w którym kwartale.
  • Produkcja, jak wszystkie gry studia Naughty Dog, będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4. Sytuacja ta z pewnością nie ulegnie zmianie.

  • Na stołku reżyserskim zasiadł Neil Druckmann, bardzo doświadczony twórca gier, pracujący w Naughty Dog od 2004 roku. Pierwszymi projektami przy jakich pracował w firmie były Jak 3 i Jak X: Combat Racing. Następnie pracował przy kolejnych odsłonach cyklu oraz serii Uncharted, aż w końcu skupił całą swoją energię na marce The Last of Us.
  • Bruce Straley będący współreżyserem The Last of Us pożegnał się ze studiem Naughty Dog, sprawiając tym samym, że projekt przejął w pełni Neil Druckmann. Mężczyzna postanowił odpocząć od branży gier, w której był od 1992 roku.
  • Przy scenariuszu gry pracuje również Halley Gross. Pisarka dotychczas współpracowała z HBO przy produkcji seriali Banshee oraz popularnego Westworld, co może być bardzo dobrym zwiastunem odnośnie jakości skryptu.

  • Muzykę do drugiej odsłony The Last of Us ponownie stworzy rewelacyjny Gustavo Santaolalla. Argentyński kompozytor ma na swoim koncie dwa Oscary za ścieżki dźwiękowe do filmów „Tajemnice Brokeback Mountain” oraz „Babel”. Trzeba przyznać, że były to w pełni zasłużone wyróżnienia.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz