Wsteczna kompatybilność dla gier wielopłytowych

0

Katalog konsoli Xbox One powiększy się o kolejne tytuły.

Larry „Major Nelson” Hryb ogłosił, że od teraz wsteczną kompatybilnością na konsoli Xbox One objęte są również gry, które oryginalnie zostały wydane na kilku płytach. Pierwszą taką produkcją w katalogu jest Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut.

Jeszcze w 2015 roku w trakcie targów E3 Phil Spencer mówił, że zespół w pocie czoła pracuje nad wprowadzeniem wsparcia dla gier wielopłytowych. Jak widać, nie było to wcale takie łatwe. Na szczęście trud został uwieńczony sukcesem.

Obecnie w katalogu gier objętych wsteczną kompatybilnością znajduje się ponad 170 tytułów. Pełną listę znajdziecie tutaj. Wśród wartych wzmianki gier wielopłytowych znajdują się między innymi Mass Effect 2 i Mass Effect 3, czy Halo 4.

Źródło: Reddit


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz