Wrażenia z pokazu gier Bandai Namco

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN

Od premiery poprzedniej pełnoprawnej odsłony Ace Combat minęło już ponad dziesięć lat. Od wielu miesięcy mówi się o powrocie serii w wielkim stylu i chyba jest w tym ziarnko prawdy. Podczas pokazu mogliśmy przetestować produkcję w standardowej wersji i z goglami wirtualnej rzeczywistości. Stwierdziłem jednak, że podziękuję tego wieczoru z PlayStation VR, ale udało mi się zaczerpnąć opinii od kolegów i koleżanek z innych redakcji. Według nich, wrażenia były nieziemskie (w końcu gra o samolotach, nie?), a sama gra nawet przez chwilę nie powodowała mdłości i bólu głowy. Do dyspozycji oddano jedną misją, pozbawioną większego fabularnego kontekstu, nad czym trochę ubolewam, bo byłem ciekaw jak zostały zrealizowane przerywniki filmowe, które mają odgrywać dużą rolę w opowiadaniu historii.

Pozostało mi jedynie rozkoszować się czystą rozgrywką, a ta zauroczyła mnie swoim urokiem. Podniebne bitwy wyglądają wręcz obłędnie, a system sterowania samolotem jest na tyle intuicyjny, że nikt nie powinien mieć problemu z opanowaniem maszyny – pod warunkiem jednak, że gramy z kamerą w trybie TPP. Gdy ustawimy obraz z kokpitu rozgrywka staje się o wiele bardziej wymagająca, co z pewnością docenią bardziej doświadczeni gracze. Największe obawy wzbudziła we mnie oprawa graficzna, która nie robiła zbyt dużego wrażenia. Co prawda, wygląd maszyn oraz takie efekty jak skraplająca się woda na przedniej szybie, czy efekt przełamywania bariery dźwięku wyglądają świetnie, tak otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się również, że w grze udostępniony zostanie tryb hangaru, w którym będziemy mogli dokładnie przyjrzeć się każdemu z samolotów.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz