Wrażenia z pokazu gier Bandai Namco

0

Coś dla miłośników japońszczyzny.

  NASTĘPNA 

We wtorek 10 kwietnia Cenega (dzięki za zaproszenie!) zorganizowała imprezkę dla dziennikarzy i jutuberów, podczas której mogliśmy ograć cztery produkcje z line-upu Bandai Namco. Oczywiście, atmosfera była zbyt wesoła, a drinki zbyt smaczne, żeby w pełni poświęcić uwagę grom, ale na szczęście udało mi się ukończyć praktycznie wszystkie demka, dlatego teraz chciałbym podzielić się z wami swoimi wrażeniami. Część tytułów od razu przypadła mi do gustu, natomiast nie obyło się bez kręcenia nosem. Sprawdźcie, na co warto czekać w najbliższych miesiącach.

DARK SOULS: REMASTERED

Doskonale wiem, że przyszliście tu głównie dla gry From Software, dlatego to właśnie ją rzucę na pierwszy ogień. Muszę was jednak delikatnie zawieść, jeśli liczycie, że odświeżona wersja będzie czymś więcej niż tylko portem na konsole obecnej generacji. Oprawa wizualna nie została znacząco poprawiona, aczkolwiek prezentuje się na tyle dobrze, że powinna spodobać się nawet malkontentom. Rozdzielczość została zwiększona, tekstury wygładzone, a całość śmiga bardzo płynnie, co w przypadku tego tytułu jest jak najbardziej wskazane. Rozgrywka nie uległa zmianom, natomiast zmodyfikowano tryb online.

W remasterze będzie można grać w kooperacji w sześciu graczy (w oryginale była dwójka mniej), a w ułatwieniu połączenia się z kumplami pomoże system haseł znany z późniejszych odsłon cyklu i Bloodborne’a. Widać, że twórcom zależało na tym, żeby osoby, które lata temu zaliczyły Dark Souls, mogły odkrywać grę na nowo. Świadczy też o tym brak buteleczek z estusem w trybie PvP – od teraz musimy polegać wyłącznie na swoich umiejętności, bez możliwości uleczenia postaci w razie popełnienia pomyłki. Brzmi hardkorowo, i o to właśnie chodziło! Z niecierpliwością czekam na pełną wersję.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz