Wirtualna rzeczywistość od Sony w niższej cenie

0

Zainteresowani?

Cena gogli PlayStation VR (test) do tej pory mogła wydawać się dosyć zaporowa. W detalu koszt tego sprzętu wynosił 1699 złotych, więc była to kwota za którą można kupić chociażby nową konsolę. Po ponad roku od debiutu PSVR na rynku, Sony postanowiło coś z tym zrobić. Teraz więc cena detaliczna zostanie znacznie obniżona.

Mowa tutaj o zejściu z jednej czwartej ceny. Od dzisiaj, tj.29 marca PlayStation VR będzie już można zdobyć za 299 euro, czyli w przeliczeniu na nasze, za około 1250 złotych. Skąd taka decyzja? Ciężko stwierdzić. Być może powiązane jest to z zeszłoroczną informacją o pracach nad nową wersją gogli. Na ten moment jednak wygląda to jak standardowy zabieg rynkowy, który ma sprawić, aby sprzęt trafił w ręce większej ilości graczy. Więc z jednej strony, jest to całkiem spora obniżka. Z drugiej jednak, chociażby u nas w kraju, PlayStation VR podczas rozmaitych akcji promocyjnych potrafiło zejść z ceny do poniżej 1000 złotych.

Widać jednak, że Sony wychodzi z inicjatywą. Być może już teraz ta cena zdoła przekonać was do wejście w posiadanie tego sprzętu, pod który zresztą wyszło już około 300, lepszych i gorszych, produkcji. Aby jednak przekonać mnie, Japończycy będą musieli postarać się jeszcze bardziej.

Źródło: Informacja Prasowa

 

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz