Windows 10 zainstalowało już 53 miliony użytkowników

0

Nowy system operacyjny Microsoftu jest przyjmowany w rekordowym tempie.

Amerykański portal Neowin ujawnił, że nowy OS giganta z Redmond przekroczył właśnie próg 53 milionów instalacji. Warto wspomnieć, że od jego premiery minęły zaledwie trzy tygodnie.

Niewątpliwie swój duży udział w sukcesie „dziesiątki” ma fakt, że jest ona dostępna za darmo. Posiadacze Windows 7 oraz Windows 8.1 mogą nieodpłatnie aktualizować swój system do 28 lipca 2016 roku.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Neowin, najnowszy system Microsoftu stanowi obecnie 4,95% udziałów całego rynku. W najbardziej intensywnym momencie miało miejsce nawet 1500 instalacji na sekundę. Amerykański portal podkreśla  jednak, że nie sposób porównywać tempa adopcji Windows 10 z jego poprzednikami, gdyż były to wersje płatne.

Sam gigant z Redmond nie potwierdził jeszcze informacji o tym kamieniu milowym. Ostatnie oficjalne oświadczenie zostało wydane przy przekroczeniu progu 14 milionów instalacji.

 Źródło: Neowin

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz