Windows 10 z własnym Minecraftem

1

Nowa wersja systemu operacyjnego otrzyma dedykowaną wersję popularnej gry.

Studio Mojang ogłosiło, że nowa wersja Minecrafta zawita na Windowsa 10. Minecraft Windows 10 Edition Beta, bo tak brzmi jej pełna nazwa, dostępna będzie do pobrania w dniu premiery nowej wersji systemu operacyjnego, czyli już 29 lipca.

Dlaczego „beta”? Mojang tłumaczy, że podobnie jak to miało miejsce w przypadku oryginału, nowa wersja również nie jest skończona, ale z czasem i pomocą fanów ma się rozwijać. Każdy, kto ma już Minecrafta, będzie mógł ściągnąć nową wersję za darmo. Reszta zapłaci 10 dolarów.

Minecraft Windows 10 Edition Beta umożliwi między innymi płynne przełączanie się pomiędzy klawiaturą, kontrolerem i ekranem dotykowym, wspólną grę w lokalnym trybie wieloosobowym lub znajomymi z Xbox Live i Pocket Edition czy nagrywanie i dzielenie się filmami z rozgrywki.

 Źródło: Mojang


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz