Windows 10 Technical Preview dla smartfonów

0

Windows-10-logoMicrosoft udostępnił build swojego najnowszego systemu użytkownikom, by wskazali najbardziej rażące błędy.

Windowsa mogą pobrać tylko osoby posiadające smartfona Lumia 630, Lumia 638, Lumia 635, Lumia 730, Lumia 636, Lumia 830. Jednym z powodów wybrania tych modeli jest to, że posiadają one możliwość tworzenia kopii zapasowych systemu. Dodatkowo praktycznie każdy z tych modeli otrzyma pełne wsparcie techniczne u operatorów na prawie całym świecie. Wyjątkiem są Chiny, które owe wsparcie otrzymają przy następnej wersji oprogramowania.

Nowy system przyniesie takie zmiany jak pełnowymiarowa tapeta na wyświetlaczu, dodatkowe przyciski akcji (Windows 8.1 posiadał możliwość przypisania 4 kafelek, w nowym systemie otrzymamy trzy rzędy po 5 każdy). Poprawiono rozpoznawanie mowy i przekształcanie jej na tekst, ujednolicono Office Apps oraz zsynchronizowano album fotograficzny. To tylko niektóre z opcji jakie daje najnowszy build.

­Ponieważ jest to tak wczesna wersja systemu jest ona pełna błędów.Microsoft przyznaje się do tego  i na swojej stronie wymienia zgłoszone przez wewnętrznych testerów błędy oraz sposoby ich naprawienia. Jak twierdzi producent, pomimo błędów nie zdarzyło się jeszcze, by smartfon po wgraniu aktualizacji się nie uruchomił. W przypadku, gdy będziemy chcieli przywrócić poprzednią wersję systemu, wystarczy użyć „Windows Phone Recovery Tool”.

Sam proces instalacji jest bardzo prosty. Microsoft chwali się, że użytkownik ma 27 języków do wyboru podczas aktualizacji – w tym Polski. Aby pobrać plik wystarczy kliknąć TUTAJ i postępować z instrukcją zamieszczoną na stronie producenta.

Źródło: blogs.windows.com

Od niemal 7 lat w Ceneo.pl, gdzie jego domeną jest przede wszystkim content produktów. Uwielbia sport, nie tylko z kanapy salonu. Nowości sprzętowe, szczególnie te z rynku chińskiego są jego hobby. Jeśli testuje jakiś sprzęt, to główną uwagę zwraca na wygląd i wytrzymałość. Jeżeli coś nie działa, zawsze może to naprawić młotkiem ;-)

Zostaw komentarz