Windows 10 na pendrive’ach

1

Microsoft ma zamiar wykorzystać do dystrybucji pamięci przenośne.

Windows 10 rozprowadzany będzie różnymi kanałami dystrybucji, użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia kopii cyfrowej systemu operacyjnego, jak również fizycznej, na płycie lub, po raz pierwszy w historii, na pamięci przenośnej.

Tą drogą dystrybucji dostępne będą warianty Home i Pro, zarówno 32-, jak i 64-bitowe. Każda pamięć przenośna pozwoli na zainstalowanie nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu tylko na jednym urządzeniu.

Za wariant Home trzeba będzie zapłacić równowartość 119,99 dolarów, a za wariant Professional 199,99 dolarów. Użytkownicy oryginalnych wersji Windowsa 7 i Windowsa 8.1 otrzymają możliwość darmowej aktualizacji w dniu premiery, czyli 29 lipca.

Od pewnego czasu można rezerwować dla siebie kopię Windowsa 10, którą będzie można pobrać, kiedy system operacyjny trafi do sprzedaży.

Źródło: Windows Central

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz