Windows 10: Microsoft się przeliczył

0

System operacyjny bez szans na miliard urządzeń do 2018 roku.

W kwietniu 2015 roku Microsoft mówił, że liczy na to, że do połowy 2018 roku Windows 10 znajdzie się na miliardzie urządzeń. Teraz producent systemu operacyjnego jest zdania, że zajmie to jednak trochę więcej czasu. Mimo to, jest zadowolony z osiągniętego do tej pory wyniku.

Jesteśmy zadowoleni z obecnego postępu, ale z powodu wzmożonych działań na polu telefonów komórkowych osiągnięcie miliarda aktywnych miesięcznie użytkowników nie uda nam się przed połową 2018 roku – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w serwisie ZDNet.

Dane z czerwca bieżącego roku mówią, że do tej pory Windows 10 został zainstalowany na 350 milionach urządzeń. Liczba ta obejmuje komputery stacjonarne, laptopy, tablety, hybrydy, smartfony i konsolę Xbox One. Na 2. sierpnia zaplanowana jest Urodzinowa Aktualizacja Windowsa 10, która wzbogaci system operacyjny o szereg nowych funkcji.

 Źródło: Microsoft via ZDNet


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz