Windows 10: data premiery i ceny

0

Microsoft ujawnił oficjalną datę premiery, przy okazji wyciekły ceny.

Amerykański sklep internetowy Newegg ujawnił przypadkiem datę premiery i ceny Windowsa 10. Tymczasem Microsoft podał oficjalną datę debiutu systemu operacyjnego, która sprzeczna jest z pierwszą. Stawia to pod znakiem zapytania wiarygodność informacji dotyczącej cen.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej sklepu Newegg Windows 10 miałby zadebiutować 31 sierpnia. Microsoft ogłosił właśnie, że nowy system operacyjny zadebiutuje nieco wcześniej, ponieważ już 29 lipca.

Wariant „Home” miałby kosztować 109 dolarów, natomiast wariant „Professional” 149 dolarów. Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu byłaby zatem o 9 dolarów droższa od obecnej. Użytkownicy, którzy korzystają z Windowsa 7 lub 8.1 nie muszą się tym jednak przejmować, ponieważ przez rok od premiery aktualizacja do „dziesiątki” będzie darmowa.

Windows 10 zawita do 190 krajów i dostępny będzie w 111 językach. Poza wariantami „Home” i „Professional” pojawią się też „Mobile”, „Education”, „Enterprise” i „Mobile Enterprise”. Z dobrodziejstw oferowanych przez Windowsa 10 skorzysta również konsola Xbox One.

Źródło: Super Site for Windows

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz