Wiemy już co kryje się pod nazwą Project Bluestreak

0

Nowa gra Boss Key Productions będzie nosić nazwę LawBreakers.

Wczoraj światło dzienne ujrzały obiecane informacje dotyczące najnowszego projektu Cliffa Bleszinskiego. Na platformie Twitch został udostępniony materiał wideo będący zapowiedzią LawBreakers:

Film przedstawia wizję świata po katastrofie spowodowanej wybuchem Księżyca. Sama eksplozja, nazwana „The Shattering”, jest następstwem testów prowadzonych przez rząd. W efekcie zaburzona została grawitacja naszej planety i jej mieszkańcy muszą uporać się ze skutkami wielkiego trzęsienia ziemi.

Akcja gry toczy się wiele lat po wybuchu. Ludzkość zdołała odbudować miasta ze zgliszcz i zapanować nad siłą grawitacji. W Ameryce pojawiają się jednak gangi tak zwanych „Lawbreakers”, którzy szerzą chaos za pośrednictwem narkotyków i przemocy. Aby podjąć walkę z przestępcami jednoczą się wszystkie instytucje zajmujące się egzekwowaniem prawa.

Gracze wcielą się w rolę futurystycznych „policjantów” lub uzbrojonych po zęby bandytów. W LawBreakers będziemy przeprowadzać starcia 5 vs 5, z czego przynajmniej połowa postaci jest płci żeńskiej.

Najciekawszym elementem rozgrywki wydaje się wykorzystanie grawitacji w walce. Bleszinski obiecuje, że wiele narzędzi ma służyć ucieczce przed podłożem. Twórca porównuje produkcję do dziecinnej zabawy, gdzie „podłoga to lawa”.

Studio Boss Key planuje opublikować pierwszy gameplay już jutro.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz