Wielkie marki, które boleśnie upadły

1

Iskierka zgasła.

  NASTĘPNA 

Na przestrzeni ostatnich lat branża gier diametralnie się zmieniła. Obecną społeczność graczy cieszą kompletnie inne tytuły oraz gatunki, niż kilkanaście lat temu, a wielcy producenci, którzy dawno temu świecili triumfy, nie są w stanie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ponadto, w grę wchodzą przejęcia praw do kultowych marek przez inne firmy, co również bardzo często źle wpływa na jakość kontynuacji. Właśnie takim grom przyjrzę się w tym zestawieniu. Seriom, które kiedyś były na ustach wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki, a teraz lepiej je przemilczeć.

MAFIA

Pierwsza odsłona Mafii była rewelacyjnym czeskim sandboksem, oferującym niesamowicie wciągającą historię i całkiem przyjemny gameplay, który kładł nacisk na zgoła inne elementy niż seria Grand Theft Auto. Rozgrywka była o wiele bardziej stonowana, co doskonale wpisywało się w klimat gangsterskich porachunków lat 30. ubiegłego wieku. Wydana po ośmiu latach kontynuacja również prezentowała bardzo wysoki poziom, ponownie opowiadając ciekawą historię kryminalną.

Wszystko runęło, gdy za produkcję trzeciej części wzięło się amerykańskie studio Hangar 13. O dziwo, kontrowersyjna zmiana settingu była najjaśniejszym punktem gry. Zawodziła za to cała reszta, począwszy od miernego gameplayu, a na kiepskiej historii i powtarzalnych misjach kończąc. Mafia III zebrała baty od graczy, i dobrze jej tak.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. Jak dla mnie brakuje tutaj jeszcze assassin’s Creed i far cry, ciągła powtarzalność jedynie w zmienionej szacie ;)
    Z gier ze zmarnowanym potencjałem dam jeszcze Crysis, lost planet i dead space (:

Zostaw komentarz