Wiedźmin 3: Dziki Gon – informacje o sprzedaży

0

Twórcy Wiedźmina 3 zdradzają kilka ciekawostek dotyczących sprzedaży gry.

Na oficjalnym forum CD Projekt RED niejednokrotnie padło pytanie dociekające, na którą platformę najlepiej sprzedała się najnowsza odsłona przygód Geralta. Pracująca dla warszawskiego studia Karolina Gnaś postanowiła uchylić rąbka tajemnicy:

W dużym uproszczeniu, do końca czerwca 2015 r. 30% sprzedanych sztuk naszego najnowszego tytułu to wersja na PC a 70% to wersje konsolowe.

Nie zdradzono jednak ile procent z tych siedemdziesięciu stanowi PlayStation 4, a ile Xbox One. Możliwe, że różnica jest niekorzystna dla jednej ze stron, dlatego CD Projekt RED nie chce ujawniać takich informacji. Istnieje również prawdopodobieństwo, że Sony i Microsoft zastrzegły sobie prawo do niepodawania tych danych do opinii publicznej.

Karolina Gnaś wypowiedziała się także na temat fizycznych oraz cyfrowych wersji gry:

Jeżeli chodzi o podział sprzedaży – w przypadku Wiedźmina 3 w pierwszym okresie (do końca czerwca 2015) nieco ponad jedna czwarta sztuk została sprzedana cyfrowo. Jednocześnie sprzedaż cyfrowa wygenerowała blisko połowę przychodów z tantiem.

Więcej wypowiedzi pracowników CD Projekt RED można znaleźć na przytaczanym wcześniej przeze mnie forum.

Źródło: Forum CD Projekt RED

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz