Więcej reklam w Windowsie 10

0

Niechciany prezent urodzinowy.

W trakcie konferencji WinHEC Microsoft zapowiedział, że wraz z Urodzinową Aktualizacją, która zaplanowana jest na czerwiec, podwoi się liczba aplikacji promowanych w Menu Start. Zamiast pięciu będzie ich dziesięć. Takiego prezentu urodzinowego użytkownicy raczej się nie spodziewali.

Nie jest to aż tak wielki problem, ponieważ kafelki z reklamami można w dowolnej chwili odpiąć z Menu Start. Zwiększenie liczby promowanych aplikacji ma też tę zaletę, że wraz z Urodzinową Aktualizacją z 17 do 12 zmniejszy się liczba domyślnie preinstalowanych narzędzi.

Nie wiadomo, dlaczego Microsoft zdecydował się na takie posunięcie. Możliwe, że metoda promocji aplikacji sprawdziła się i firma chce dać użytkownikom lepszy wgląd w ofertę. Niewykluczone również, że Microsoft chce zachęcić większą liczbę deweloperów do Windows Store.

Źródło: Microsoft


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz