Wargaming przejmuje fińskie studio Boomlagoon

0

Firma z siedzibą w Helsinkach wzmocni pozycję Wargaming w sektorze mobilnym.

Wargaming ogłasza zakup fińskiego studia Boomlagoon znanego z takich tytuów jak Monsu, Spirit Hunter czy Super Soldiers. Boomlagoon dołącza do firmy przekształcając się tym samym w nową strukturę: Wargaming Helsinki. Studio będzie w 100% skoncentrowane na tworzeniu mobilnych gier.

Wargaming ciężko pracuje od wielu lat na swoją wysoką pozycję na rynku nie tylko PC, ale również w konsolach i segmencie mobilnych platform. Pozyskanie Boomlagoon to dla nas świetny przyczółek i wzmocnienie pozycji rynkowej. Podzielamy wspólnie wizję zabawy, wysokiej jakości gier i usług. Ich doświadczenie na rynku mobilnym pomoże naszej firmie dostarczać następne gry do jeszcze szerszego spektrum graczy – mówi Keith Kawahata, szef segmentu mobilnego w Wargaming.

Cieszymy się, że dołączamy do Wargaming. Będziemy kontynuować tworzenie światowej klasy gier mobilnych wraz z czołowym producentem i wydawcą sektora free-to-play, który ma pasję tworzenia i spójne plany na przyszłość. Połączenie umiejętności, doświadczenia oraz zasobów ludzkich sprawi, że mocno wystartujemy i już nie możemy się doczekać, aby dostarczyć niesamowite tytuły dla graczy! – mówi Antti Stén, prezes Boomlagoon.

Boomlagoon to firma założona w 2012 przez weteranów, którzy wcześniej pracowali w najlepszych firmach w branży wliczając w to Rovio, Remedy, Digital Chocolate czy Housemarque. Po wydaniu udanych produkcji bazującej na zbieraniu kart – Monsu, a następnie Spirit Hunter, firma skierowała się w stronę tytułów opartych na społecznościach, czego przykładem jest Super Soldiers.

Źródło: Wargaming [materiały prasowe]


Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Zostaw komentarz