W co warto zagrać, a czego lepiej unikać – zbiorcza recenzja gier na PlayStation VR

0

W kupie siła.

Gogle wirtualnej rzeczywistości Sony zadebiutowały miesiąc temu, ale wielu graczy do tej pory nie wie czy zdecydować się na kupno urządzenia, a żeby sprzęt miał rację bytu, najważniejsze, abyśmy mieli co z nim zrobić. W tym przypadku chodzi o gry, będące motorem napędowym PlayStation VR. Ostateczny test gogli dostępny będzie na łamach Eksperta Ceneo w przyszłym tygodniu, a tymczasem chciałem Wam zaprezentować kilka mini-recenzji produkcji, w które miałem okazję zagrać.

EVE: VALKYRIE

Eve Valkyrie to jeden z pierwszych, poważniejszych tytułów dedykowanych PlayStation VR. W grze zostajemy przeniesieni do odległej przyszłości, gdzie ludzkość kolonizuje nowe planety. Tymczasem gracze obserwują wydarzenia rozgrywane w galaktyce Nowy Eden, gdzie społeczeństwo podzieliło się na kilka frakcji, co oczywiście po pewnym czasie doprowadziło do licznych ataków agresji. Przed głównym bohaterem (lub bohaterką) stoi zadanie zniwelowania zagrożenia i doprowadzenia ludzkości do względnego pokoju. W tym celu wyruszamy statkiem kosmicznym w kosmos, a następnie walczymy z zastępami wroga. Rozgrywka bywa dynamiczna i wciągająca, a projekty lokacji momentami prezentują się rewelacyjnie. Oprawa wizualna, nawet pomimo ograniczeń PlayStation VR wygląda całkiem ciekawie, niejednokrotnie oferując ładne miejscówki czy przyjemne dla oka modele pojazdów. Za ponad dwieście złotych można by oczekiwać czegoś bardziej rozbudowanego, ale jak na jeden z tytułów startowych, to nie jest źle.
Ocena EVE: Valkyrie – 85/100%

DRIVECLUB VR

DriveClub był jedną z lepszych gier samochodowych wydanych na konsoli PlayStation 4, dlatego wieść, że produkcja zostanie przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości wielce mnie zadowoliła. Wersja na PlayStation VR pod względem oprawy wizualnej znacząco odbiega od przepięknego oryginału, ale trzeba się z tym pogodzić, biorąc pod uwagę ograniczenia urządzenia (tak, wiem, łatwo powiedzieć…). Nie zmienia to faktu, że granie przy użyciu gogli działa rewelacyjnie, pokazując przy okazji, że technologia ma ogromne pole do popisu w grach samochodowych. Żałuję tylko, że nie miałem do dyspozycji profesjonalnej kierownicy, ponieważ wtedy rozgrywka prezentowałaby się jeszcze lepiej. Ale i tak warto spróbować zagrać w DriveClub VR na padzie, gdyż zabawa jest naprawdę przednia.
Ocena DriveClub VR – 75/100%

BATTLEZONE

Produkcja studia Rebellion to remake gry z 1980 roku wydanej m.in. na komputerach ZX Spectrum oraz Commodore 64. Podobnie jak w oryginale, tutaj również zasiadamy za sterami potężnych czołgów uzbrojonych w najróżniejszy arsenał. Zadaniem użytkownika jest likwidowanie wrogich jednostek porozrzucanych po względnie otwartych mapach. Oprawa wizualna odnosi się do oryginału, co według mnie nie było zbyt dobrym rozwiązaniem. Grafika bywa przez to mało wyrazista i przede wszystkim nudna. Na szczęście, ostrzeliwanie przeciwników daje sporo frajdy, a dzięki PlayStation VR możemy poczuć jakbyśmy faktycznie uczestniczyli w wielkiej, cyfrowej wojnie.
Ocena Battlezone –  65/100%

THE PLAYROOM VR

Dzieło Sony to produkcja przeznaczona przede wszystkim dla niedzielnych graczy, ale równie dobrze mogą bawić się przy niej także wyjadacze wirtualnej rozrywki. The Playroom VR to zbiór minigierek, w której główną rolę odgrywają małe, zabawne robociki. Największym atutem tytułu jest możliwość gry wieloosobowej, gdzie czwórka graczy obserwuje akcję na ekranie telewizora, a piąty zawodnik korzysta z gogli PlayStation VR. Jeśli chcecie spędzić trochę wolnego czasu z rodzicami lub swoimi pociechami, to koniecznie wybierzcie The Playroom VR. W zamian otrzymacie masę świetnej zabawy oraz ogromną dawkę humoru, która rozrusza niejedno nudne rodzinne spotkanie.
Ocena Playroom VR – 90/100%

 

 

1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz