VAIO Phone

0

Sony wyrasta konkurencja.

Firma VAIO, która jeszcze do niedawna należało do Sony, zaprezentowała właśnie swój pierwszy smartfon. Jest to o tyle ciekawe, że pod egidą japońskiego giganta, VAIO zajmowało się głównie projektowaniem komputerów przenośnych.

VAIO Phone ma 5-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, 13-megapikselowy aparat fotograficzny i akumulator o pojemności 2500 mAh. Smartfon mierzy 141,5 x 71,3 x 7,95 mm i waży 130 g. Za całość odpowiada Android 5.0 Lollipop.

Sony na razie nie musi obawiać się VAIO – smartfon dostępny będzie jedynie w Japonii, gdzie 20 marca trafi do oferty sieci B-Mobile. Cena urządzenia to 51 000 jenów czyli około 1650 złotych.

Źródło: VAIO via The Verge

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz