Ucieczka z mieczem świetlnym

0

Zamień smartfon w oręż rycerza Jedi!

Z okazji zbliżającej się premiery siódmego epizodu Gwiezdnych Wojen firma Google wypuściła grę przeglądarkową „Ucieczka z mieczem świetlnym”, która umożliwia przekształcenie smartfona w broń rodem z filmowej sagi. Jak to działa?

Wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową i wpisać w przeglądarce mobilnej wskazany adres. Zasady są bardzo proste: machamy smartfonem, aby kontrolować miecz świetlny widoczny na ekranie komputera i eliminować przeciwników.

Komunikacja między komputerem i smartfonem odbywa się za pośrednictwem WebRTC i WebSocket. Trójwymiarowa grafika „Ucieczki z mieczem świetlnym” wykonana została natomiast przy pomocy WebGL. Na co jeszcze czekacie? Do gry!

Źródło: lightsaber.withgoogle.com

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz