Ubisoft opowiada o nowym Assassin’s Creed

0

Nowa odsłona słynnej serii pod znakiem słowa „wybory”.

Ostatnia odsłona Assassin’s Creed, opatrzona podtytułem Origins, uderzała nieco bardziej w gatunek gier RPG. Produkcja ta okazała się być całkiem niezła, o czym na łamach naszego portalu pisał Dawid. Tymczasem już w październiku zadebiutuje kolejna część serii, Odyssey, która zdaje się jeszcze bardziej podążać drogą poprzednika.

W sieci opublikowany został film, przedstawiający urywki z rozgrywki poparte komentarzem twórców. Możemy się z niego więc dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. W Assassin’s Creed: Odyssey bardzo mocny nacisk położony zostanie na wybory gracza, które doprowadzić będą mogły do jednego z kilku proponowanych zakończeń. Jako, że bohater (lub bohaterka) gry dostanie w swoje władanie statek, pojawi się też możliwość samodzielnego edytowania jego wyglądu oraz wolności w kontekście doboru załogi. Odyssey pozwoli też wdać się w kilka romansów, które jeszcze bardziej zdają się zaznaczać RPGowy charakter tej odsłony serii.

Assassin’s Creed: Odyssey może więc w końcu okazać się prawdziwą rewolucją, tak bardzo niezbędnej tej serii. Czy faktycznie nią będzie? O tym przekonają się posiadacze PC, PlayStation 4 orax Xboksów One za równe dwa miesiące.

Źródło: Dualshockers


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz