Twórca LawBreakers do Epic: przestańcie nam kraść pracowników

0

To porwania czy ucieczki?

Ledwie tydzień temu donosiliśmy o pojawieniu się znikąd nowego battle royale od twórców LawBreakers – Radical Heights, która znajduje się obecnie w stanie EXTREMALNEGO wczesnego dostępu (jest tak ekstremalny, że budynki w grze są w wielu przypadkach kompletnie nieumeblowane, a błędy i problemy są codziennością każdej rozgrywki, ale w zamian możemy jeździć na BMXach). Dziś studio Boss Key po raz kolejny chce zwrócić na siebie uwagę, tym razem za sprawą swojego szefa, Cliffa Bleszinskiego, oskarżającego twórców Fortnite, studio Epic, o podkradanie pracowników.

Ciekawym aspektem całej sytuacji jest fakt, że Epic przez wiele lat był domem samego Bleszinskiego, który pracował nad hitami od Jazz Jackrabbit po Gears of War. Pod koniec swojej pracy w studio Cliff był już legendą, ale jednocześnie narzekał, że jego pracodawcy nie chcą realizować unikalnych, rewolucyjnych pomysłów, na jakie wpadał. Prawdziwość samych oskarżeń jest trudna do potwierdzenia – jeden z byłych pracowników Boss Key powiedział, że ludzie po prostu odeszli z firmy Bleszinskiego i to oni zgłaszają się do Epic, ale nie dodał do swojej odpowiedzi śmiesznego gifa, więc jego słowa wydają się nieco mniej wiarygodne. Wiadomo natomiast, że poprzednia, nieudana gra Boss Key – LawBreakers, była jedną z lepiej zoptymalizowanych produkcji na Unreal Engine 4, łatwo więc uwierzyć, że właściciele silnika docenili umiejętności jej programistów i zaprosili ich do swojego grona.

Źródło: VG247


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz