Twisted Pixel znowu jako niezależne studio

0

Co było przyczyną podjęcia takiej decyzji?

Na oficjalnym blogu firmy pojawiła się informacja, świadcząca o tym, że Twisted Pixel rozwiązał umowę z Microsoftem, stając się jednocześnie autonomicznym studiem, nie podlegającym dużej korporacji.

Żadna ze stron nie wyjaśnia dokładnie, dlaczego doszło do rozłamu. Firmy zapewniają, że pozostają w dobrych stosunkach i jeśli pojawi się możliwość, mogą przystąpić do ponownej współpracy. John Needham z Microsoftu opowiada o studiu w samych superlatywach:

Twisted Pixel był świetnym partnerem dla Microsoft Studios, wnoszącym wiele nowych innowacji i doświadczeń fanom Xboksa na całym świecie. […] Nie mogę się doczekać, co ten utalentowany zespół stworzy następnym razem.

Teksańska firma współpracowała z gigantem z Redmond przez dziesięć lat. W tym czasie wydano takie produkcje jak, The Maw, Splosion Man, czy Comic Jumper. Ich  najnowszy tytuł, LocoCycle tworzony był z myślą o premierze konsoli Xbox One.

Źródło: Twisted Pixel

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz