Trylogia Dark Souls i defnicja szaleństwa

0

Swego czasu Vaas, antagonista z Far Cry 3, przedstawiał definicję szaleństwa. Każdy ma jednak swoją, co udowodnił gracz o ksywce The_Happy_Hog, w kontekście swojego przejścia trylogii Dark Souls.

Jaka jest seria Dark Souls – wszyscy wiedzą. Gra jest nastawiona na to, żeby miażdżyć i tłamsić gracza, sprawdzając co i rusz jego cierpliwość. Mówiąc jeszcze krócej – tytuły z pod tego szyldu oferują wyjątkowo wysoki poziom trudności walk. Wyobrażacie sobie jakim sukcesem byłoby przejście całej trylogii nie otrzymując obrażeń od chociażby jednego przeciwnika? Nie? W takim razie The_Happy_Hog dokonał czegoś, co przekracza granice waszej wyobraźni.

Ten oto osobnik ukończył całą trylogię Dark Souls nie przyjmując na klatę swojej postaci, ani jednego uderzenia. Ani jednego. Historia ta brzmi jak scenariusz filmu klasy B, traktującego o ciężkim pięciu się na bohaterski szczyt. Początki były ciężkie – The_Happy_Hog przeszedł w wyżej wymieniony sposób pierwszą część. Potem drugą. A, gdy w trzeciej zbliżał się do upragnionego celu, w ostatniej walce – otrzymał nieszczęsne uderzenie. Był płacz. Były przekleństwa. Było zgrzytanie zębami.

Ale czy to złamało bohatera mojego newsa? Oczywiście, że nie! Zmienił swoje podejście – za drugim razem zaczął od części trzeciej, aby zakończyć na tej pierwszej. Zapadła też decyzja o tym, aby nie wliczać do całego osiągnięcia obrażeń otrzymywanych od upadków z dużych wysokości. I już tym razem mu się udało. Nie używając żadnych gliczy czy też luk w gameplayu, zakończył swoją przygodę z trylogią Dark Souls, jako pierwsza osoba na świecie, której żadna kreatura ze świata gry nie była w stanie dotknąć.

Dwa lata temu świat obiegła informacja o tym, iż w taki właśnie sposób ukończona została pierwsza odsłona serii. Wówczas wieść ta dotyczyła dokładnie tej samej osoby, czyli The_Happy_Hoga. Wtedy też dyrektor odpowiadający za Dark Soulsy, Hidetaka Miyazaki, nie był w stanie uwierzyć w to dokonanie. Ciekaw jestem co powie, gdy do jego informacji trafi najnowsza aktualizacja osiągnięcia The_Happy_Hoga.

Źródło: Kotaku

 

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz