TotalBiscuit przegrał walkę z rakiem

0

Legendarna postać branży odeszła w wieku 33 lat.

Wczorajszy dzień okazał się być bardzo smutny dla naszej branży. John Peter Bain, znany szerzej jako TotalBiscuit, legendarny krytyk growy, 24 maja przegrał trwającą blisko 4 lata walkę z rakiem. Informacja ta ujawniona została przez jego małżonkę, Gennę.

John swoją przygodę z branżą rozpoczynał od pracy w fanowskim radiu World of Warcraft Radio. Tak naprawdę jednak swoją popularność zaczynał zdobywać w 2010 roku, gdy… stracił pracę. To właśnie wtedy zaczął nagrywać filmy na YouTube, w których początkowo zajmował się komentowaniem swojej rozgrywki w WoW’a. I to właśnie od tamtego momentu znacząco rosła jego popularność i pozycja wśród krytyków growych. W końcu jego działalność wybiegała również poza YouTube – znany był chociażby ze swojej działalności komentatorskiej w świecie e-sportu. Uznanie zdobył nawet w oczach twórców gier – Sony zaprosiło Baina do wystąpienia podczas zapowiedzi PlanetSide 2 na E3 w 2012, a znalazł się też na liście osób zaproszonych do siedziby Valve, aby razem z właścicielami platformy Steam omówić jej plany rozwojowe.

Niestety, w tragiczny sposób kończy się działalność Cynicznego Brytyjczyka. Pozostawia za sobą naprawdę sporą spuściznę, którą niewątpliwie jest kanał na YouTube, mający w tym momencie ponad 2,2 miliona subskrypcji. Zapomniany nie zostanie też zapewne przez twórców gier indie, o których John ochoczo nagrywał wideo i któremu ten odłam branży zawdzięcza całkiem sporo. W pamięci pozostanie na pewno również to, że swój cynizm potrafił zamienić na coś dobrego, czyli materiały o dużym natężeniu dobrego humoru.

Źródło: Dualshockers

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz