Total War: Warhammer ze wsparciem modów

0

Producenci ogłosili graczom bardzo dobrą nowinę.

Dotychczasowe odsłony serii Total War otrzymywały ogromne wsparcie od społeczności. Dzięki możliwości tworzenia modów, poprzednie produkcje cieszyły się długą żywotnością i świeżością. Dlatego wieść o tym, że w edycji warhammerowej miało zabraknąć tej funkcjonalności, mocno zawiodła graczy. Okazuje się jednak, że sytuacja diametralnie się zmieniła.

Creative Assembly poinformowało, że wcześniejsze odsłony Total War miały mody, ponieważ były to w pełni ich autorskie produkcje. Tymczasem, w przypadku Warhammera doszły sprawy papierkowe z firmą Games Workshop. Na szczęście po kilku rozmowach, producentom udało się dojść do porozumienia i możliwość modyfikacji gry została oficjalnie potwierdzona.

Wsparcie dla modów ma być dostępne już w dniu premiery, a gra będzie współpracowała ze Steam Workshop. Creative Assembly zapowiedziało, że podzieli się z graczami Assembly Kitem, ułatwiającym tworzenie modyfikacji. Producent gry zdradził również, że trwają już rozmowy ze znanymi moderami (Dresden i Magnar), których mody dostępne będą jeszcze w maju bieżącego roku.

Źródło: Informacja prasowa

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz