Tornado Energy mistrzami świata 2017 w World of Tanks

0

DiNG z Polakiem w składzie zajęli drugie miejsce podczas Grand Finals.

Drużyna regionu CIS, TORNADO ENERGY po raz drugi w swojej historii zdobyła tytuł mistrzów świata w World of Tanks. W finale zmierzyli się z europejską drużyną DiNG pokonując ją 7:2. Wynik dobrze przewidziała oficjalna maskotka turnieju, homar imieniem „Pomidorek”.

Grand Finals 2017 w tym roku odbywało się w Moskwie, partnerem strategicznym wydarzenia był Facebook. Do VTB arena, gdzie odbywały się mecze przyszły tysiące widzów, aby na żywo oglądać zmagania najlepszych graczy w World of Tanks. Jednym z odwiedzających był znany koszykarz NBA, Timofey Mozgov z Los Angeles Lakers i mistrz ligi z Cleveland Cavaliers ubiegłego sezonu.

Jak mam chwilę czasu, łapię za tablet i gram w World of Tanks: Blitz – powiedział Timofey. Świetnie jest oglądać zawodowych graczy. Jeśli chodzi o gry to mam słabość do czołgów i rozgrywek online. Cieszę się, że mogłem tu być i bawiłem się naprawdę dobrze, podobnie jak inni fani.

Warto zauważyć, że w przypadku transmisji internetowych udało się pobić ubiegłoroczny rekord – w szczytowym momencie relację oglądało 206 000 widzów jednocześnie. Aby wzmóc zainteresowanie tematyką, ustawiliśmy instalację rozszerzonej rzeczywistości na ulicach Moskwy, która zamieniała przejeżdżające samochody w czołgi.

Podium i podział nagród Grand Finals 2017 wygląda następująco:

  • Pierwsze miejsce – TORNADO ENERGY—$150,000
  • Drugie miejsce – DiNG—$75,000
  • Trzecie i czwarte miejsce – Not So Serious i Elevate – $27,500 dla każdej z drużyn
  • Miejsca od piątego do ósmego – El Gaming, Kazna Kru, OOPS – TTG i Na’Vi.G2A —$5,000 dla każdej z drużyn.

To był niesamowity weekend – mówi Vladislav “NESKWI” Kanaev, captain of TORNADO ENERGY. Wargaming przeszedł długą drogę w organizacji mistrzostw. Czuliśmy się jak podczas normalnego turnieju sportowego, z tysiącami widzów dopingujących nas. To był wymagający turniej i każda z drużyn dała z siebie wszystko.

Grand Finals są coraz większe z roku na rok – mówi Mo Fadl, dyrektor eSportu w Wargaming. Zawsze staramy się dostarczać najwyższej jakości rozgrywkę i miło nam jak widzimy, że tyle ludzi podziela naszą pasję do czołgów. Dziękujemy wszystkim oglądającym nas online i na żywo w VTB Arena oraz miastu Moskwa.

Źródło: Wargaming.net [materiały prasowe]

 

Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Zostaw komentarz