TOP 8 postapokaliptycznych światów w grach

0

Fallout to nie wszystko.

  NASTĘPNA 

Motyw postapokalipsy to wdzięczny temat, w którym twórcy gier, filmów lub książek mogą popuścić wodze fantazji. Na przestrzeni lat powstało wiele produkcji nawiązujących do tej tematyki, lecz większość bazuje na tym samym schemacie, wykorzystując nuklearną zagładę, bądź zrzucając całą winę na groźny wirus zamieniający ludzi w zombie. W poniższym zestawieniu postanowiłem przyjrzeć się znacznie bardziej oryginalnym światom, innym od wizji, jaką zaserwowali nam chociażby twórcy Fallouta czy Left 4 Dead.

DILUVION

Główny zarys świata przedstawionego w Diluvion poznajemy już podczas ciekawie zrealizowanego intra. Dowiadujemy się z niego, że dawno, dawno temu ludzkość doskonale radziła sobie na suchym lądzie, gdzie większość społeczeństwa było szczęśliwa, a rozwój technologiczny szedł w jak najlepszym kierunku. Niestety, istna sielanka nie przypadła do gustu grupce anarchistów, chcących za wszelką cenę uprzykrzyć innym życie. Na Ziemi wybuchła dramatyczna wojna, zmuszająca „tych na górze” do ostrej i tragicznej w skutkach reakcji.

Bogowie postanowili ukarać ludzi za ich grzechy, zsyłając na nich potężną katastrofę, doprowadzającą początkowo do wybicia wszystkich ziemskich zwierząt. Następnie świat zalała fala, wchłaniająca ląd pod wodę. Człowiek to jednak istota dosyć zaradna, dlatego w głębinach oceanów powstały liczne osady, w których egzystują ludzie. Pomiędzy portami odbywa się handel surowcami, w barach przesiadują chlejusy, a podwodni piraci czyhają na nieuzbrojone okręty. Tylko tlenu jest trochę tak jakby zbyt mało… Więcej o grze przeczytacie w recenzji Dawida.

HELLGATE: LONDON

W tym przypadku nie musicie obawiać się spoilerów, gdyż produkcja Flagship Studios jest już trupem. Serwery zamknięto kilka lat temu, odsuwając Hellgate: London w zapomnienie. Sama gra nie była zbyt dobra, ale za to oferowała naprawdę świetnym klimat i ciekawie wykreowany świat. Stare przepowiednie templariuszy głosiły, że w przyszłości na naszą planetę przybędą niebezpieczne demony, chcące przejąć kontrolę nad nowymi terytoriami.

Legendy okazały się być prawdziwe, przez co ludzie faktycznie musieli stanąć do walki z najróżniejszymi monstrami. Wojna z piekielnymi wysłannikami z góry była skazana na porażkę, ponieważ mieszkańcy Ziemi nie byli w żadnym stopniu przygotowani na taką okoliczność. Akcja gry ma miejsce pięć lat po tragicznych wydarzeniach, które pochłonęły miliony istnień. Ocaleni znaleźli schronienie w londyńskich tunelach metra i kanałach, gdzie skrupulatnie przygotowywali plan zemsty. Opancerzeni w zbroje przypominające futurystycznych rycerzy wyruszyli do walki z licznymi przeciwnikami przebywającymi na powierzchni angielskiej stolicy.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz