Najlepsze gry z serii LEGO

7

Szukacie świetnej gry dla dziecka? Idealne będą gry z motywem klocków LEGO.  Sprawdźcie zestawienie najlepszych produkcji Traveller’s Tales bazujących na klockach LEGO.

Seria LEGO cały czas ma się dobrzy, a my nieustannie otrzymujemy kolejne produkcje osadzone w klockowym uniwersum. Przypomnijmy więc sobie najciekawsze gry stuia Traveller’s Tales. Wybranie najlepszych siedmiu pozycji nie było łatwym zadaniem, dlatego z przyjemnością poznamy także Wasze propozycje.

 

LEGO Star Wars: The Complete Saga

Nie wyobrażam sobie rozpoczęcia tego zestawienia bez wyróżnienia gry LEGO Star Wars, która zapoczątkowała przygodę Traveller’s Tales z klockami. Produkcja dzisiaj już nie prezentuje się najlepiej, ale nadal pozostała w niej ta magia sprzed ponad dziesięciu lat.

Gry nawiązujące do uniwersum Gwiezdnych Wojen nie zawsze prezentowały wysoki poziom, aż w końcu, przy okazji cyklu LEGO otrzymaliśmy wszystko to, czego potrzebowali fani marki – walk na miecze świetlne, oryginalnego poczucia humoru, dynamicznych pojedynków i możliwości wcielenia się w najważniejsze postaci sagi. W 2006 roku wydano kontynuację, rozbudowującą grę o „starą trylogię”, aż w końcu po kilku miesiącach do sprzedaży trafiło zbiorcze wydanie. The Complete Saga to obowiązkowa pozycja dla fanów Star Wars oraz klocków LEGO.

 

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Gdy Traveller’s Tales zrobiło przerwę od Gwiezdych Wojen, przerzuciło się na kolejny hit wytwórni Lucas Arts. Tym razem na warsztat poszedł najpopularniejszy na świecie archeolog, czyli Indiana Jones. Kolejna gra z cyklu mogła poszczycić się trochę lepszą oprawą wizualną i całkowitą zmianą klimatu. Zamiast odległych planet, zwiedzaliśmy znane z filmowej trylogii dżungle, kopalnie i inne charakterystyczne dla marki lokacje.

Choć postacie nadal nie potrafiły mówić, to jednak nadrabiały licznymi gagami i slapstickowym zachowaniem. Jednocześnie twórcy gry zadbali o to, żeby produkcja jak najwierniej przedstawiała wydarzenia wcześniej występujące w filmach. Nie zabrakło również charakterystycznej ścieżki dźwiękowej.

 

LEGO Pirates of Caribbean: The Video Games

Zanim Traveller’s Tales udostępniło graczom Jacka Sparrowa, uraczyło nas kolejną odsłoną Indiana Jonesa, klockowymi przygodami Batmana i Harry’ego Pottera oraz na chwilę powróciło do Gwiezdnych Wojen. Jednakże to atmosfera Piratów z Karaibów pozwoliła im zagościć na tej liście. W grze śledzimy wydarzenia ze wszystkich czterech odsłon filmów, które do tej pory trafiły na ekrany kin.

Świat wykreowany przez Disneya idealnie nadawał się na przeniesienie do klockowego uniwersum. Postać głównego bohatera świetnie pasowała do zabawnych gagów, dzięki czemu w trakcie gry byliśmy świadkami wielu komicznych sytuacji. W dodatku, słoneczne Karaiby bardzo dobrze komponują się z rozpryskującymi na wszystkie strony klockami.

 

LEGO Lord of the Rings

Jako fan twórczości J.R.R. Tolkiena i Petera Jacksona musiałem umieścić w zestawieniu produkcję odwołującą się do trylogii Władcy Pierścieni. LEGO Lord of the Rings trafiło również na listę z kompletnie innych powodów. Po raz pierwszy w serii, twórcy gry zaimplementowani niezbyt skomplikowane sekwencje Quick Time Events, które wprowadzała do rozgrywki odrobinę różnorodności.

Świetnie sprawdził się także voice acting, występujący już wcześniej w grze LEGO Batman 2: DC Super Heroes. Wypowiedzi aktorów pozwoliły na lepsze zgłębienie fabuły i ciekawsze poprowadzenie historii. Nie zabrakło oczywiście licznych żartów, obecnie funkcjonujących także w grze słownej bohaterów. Mimo to, miłośnicy slapsticku również nie powinni czuć się pokrzywdzeni.

 

LEGO City: Undercover

City: Undercover jest jedną z nielicznych gier z serii LEGO, która nie bazuje na popularnej filmowej licencji. Fabuła produkcji opowiada historię Chase’a McCaina, pełniącego funkcję policjanta w klockowym mieście. Rozgrywka uległa pewnym modyfikacjom, głównie za sprawą otwartego świata. Traveller’s Tales chciało stworzyć tytuł na miarę serii Grand Theft Auto, dzięki czemu możemy prowadzić samochody, latać helikopterami lub samolotami, pływać motorówkami, itp.

Nie zabrakło natomiast znanych z poprzednich odsłon elementów platformowych oraz totalnej destrukcji otoczenia. Niestety, gra LEGO City: Undercover został wydana wyłącznie na konsolach Nintendo Wii U i 3DS, przez co nie zyskała popularności, na jaką bez wątpienia zasługiwała.

 

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Podobno z każdą kolejną kontynuacją, otrzymujemy coraz to gorsze produkcje. Traveller’s Tales wypuszczając na świat trzecią odsłonę klockowego Batmana udowodniło, że nie zawsze tak musi być. Tytułowy Mroczny Rycerz nadal pozostaje czołową postacią tytułu, ale dużą rolę odgrywają ponadto inne znane postacie z uniwersum DC, a zwłaszcza członkowie Ligii Sprawiedliwych.

Beyond Gotham zrezygnowało praktycznie całkowicie z otwartego świata, na rzecz zamkniętych lokacji znanych z pierwszej części serii. Zamiast nudnego biegania po mieście Gotham, odwiedzamy najróżniejsze planety, powiązane bezpośrednio w przyjaciółmi Batmana. Dzięki luźnemu bazowaniu na komiksach, producentowi udało się stworzyć ciekawy wątek fabularny, w trakcie którego mogliśmy w pełni wykorzystać możliwości najróżniejszych superbohaterów.

 

LEGO Marvel’s Avengers

Klockowe wydanie Avengersów jest zaiste ciekawym tworem, łączącym w sobie praktycznie dwie różne produkcje. Pierwsza z nich skupia uwagę na wydarzeniach zaczerpniętych z kilku filmów wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe, natomiast druga, to klasyczny sandboks osadzona w świecie superbohaterów. W trakcie trybu kampanii wcielamy się we wszystkich członków Avengers, wykorzystując ich zdolności oraz metody działania.

W międzyczasie możemy zrezygnować z przechodzenia fabuły i zacząć realizować zadania poboczne. Przenosimy się wtedy do otwartego świata, gdzie wybieramy dowolną postać. Dzięki takiemu zabiegowi, możemy nawiązać współpracę z bohaterami, których próżno szukać w filmowych adaptacjach. Jako, że obecnie Marvel trochę przysnął z wydawaniem gier na podstawie komiksów, miłośnicy tego uniwersum koniecznie powinni dać szansę LEGO Marvel’s Avengers.

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja7 komentarzy

 1. There had been of route numerous jokes now also functioning in the game of verbal heroes. Although the slapstick lovers should no longer feel wronged either. Beyond Gotham resigned practically entirely from the open world in want of closed locations regarded from https://www.prohomeworkhelp.com the primary part of the series. The first one specializes in the occasions taken from several movies covered inside the wonder Cinematic Universe at the same time as the second is a classic sandbox set in the international of superheroes.

 2. Casper Bonner

  It’s elusive somebody who didn’t grow up with LEGOs; those little plastic blocks will be forever imprinted into our feet. While the sound of scrounging through a giant bin of LEGO pieces is an instinctive notice of our childhood years, loading up one of the many video games from the establishment isn’t something we’ll before long overlook, either. https://tryassignmenthelp.com

 3. Abc assignment help

  ABC Assignment Help comes with a team of renowned assignment writers, proofreaders and editors to assist students in achieving high scores in all the semesters. With a decade of experience, we have emerged as the most trusted brand in online assignment help providing 100% genuine writing and editing services.
  visit
  https://www.abcassignmenthelp.com

Zostaw komentarz