TOP 6 gier na PlayStation VR

0

Sprzęt żyje i ma się całkiem nieźle.

  NASTĘPNA 

Część z was z pewnością przekreśliła już całkowicie PlayStation VR, twierdząc, że urządzenie jest martwe. Według mnie, sytuacja przedstawia się zgoła inaczej, a gogle Sony cały czas mogą być atrakcyjne dla graczy – zarówno tych bardziej hardkorowych, jak i niedzielnych. Zapraszam do zapoznania się z moją subiektywną listą najciekawszych gier korzystających z technologii wirtualnej rzeczywistości.

FIREWALL: ZERO HOUR

Pod koniec ubiegłego miesiąca otrzymałem od polskiego oddziału PlayStation klucz z Firewall: Zero Hour. Początkowo podchodziłem do gry niechętnie, ponieważ nie wierzyłem w sukces sieciowej strzelanki wykorzystującej gogle VR. Na szczęście, mój wrodzony sceptycyzm czasami ustępuje rozsądkowi, dzięki czemu spróbowałem swoich sił w grze studia First Contact Entertainment. I wiecie co? Zakochałem się, o czym może świadczyć umieszczenie tej gry w zestawieniu.

Produkcja jest bardzo prosta w swojej konstrukcji, ale traktuję to akurat jako zaletę. Gracze zostają podzieleni na dwa zespoły, z czego jeden musi rozbroić bombę, a drugi zrobić wszystko, żeby do tego nie doszło. Rywalizowanie w wirtualnej rzeczywistości z innymi graczami to doznanie nie do opisania. Koniecznie musicie spróbować gry na własnej skórze. Zapewniam was, że z miejsca będziecie kupieni.

FAPROINT

Jeśli mnie pamięć nie myli, Farpoint to bodajże pierwszy tytuł wykorzystujący w pełni kontroler PlayStation VR Aim. Ten kosmicznie wyglądający karabinek powinien być obowiązkowym gadżetem każdego posiadacza gogli Sony, ponieważ dzięki niemu możemy jeszcze bardziej wczuć się w klimat ogrywanego tytułu. Tak właśnie miałem z Farpoint, gdzie za sprawą fizycznej broni w ręku czułem się jak kosmonauta walczący o życie na obcej planecie.

No dobra, może delikatnie koloryzuję, ale nie zmienia to faktu, że przy grze Impulse Gear naprawdę świetnie się bawiłem. Farpoint udowodnił również jak duża moc drzemie w wirtualnej rzeczywistości i, że niekoniecznie technologia musi być wykorzystywana do niezbyt skomplikowanych minigierek. Dzieło amerykańskiego producenta dobitnie pokazało, że na PS VR jest także miejsce na pełnoprawne shootery.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz