TOP 5 gier na PlayStation

2

Największe perełki „szaraka”.

Pierwsza stacjonarna platforma Sony zadebiutowała w 1994 roku na terenie Japonii. Niecały rok później PlayStation zawitało również na rynkach europejskim i amerykańskim. Wtedy też na dobre rozpoczęła się era 32-bitowca, który zaskarbił sobie miłość graczy na całym świecie. Choć piąta generacja konsol obfitowała w takie sprzęty jak Nintendo 64 czy Sega Saturn, to jednak „szarak” był najbardziej atrakcyjnym kąskiem tamtych czasów.

PlayStation One - odświeżona wersja konsoli
PlayStation One – odświeżona wersja konsoli

Na przestrzeni lat pierwsze PlayStation otrzymało niesamowitą ilość produkcji, mających ogromny wpływ na dalszy rozwój branży gier wideo. Postanowiłem natomiast podjąć się niesłychanie trudnego zadania, polegającego na wybraniu pięciu najlepszych tytułów na tę konsolę. Oczywiście wybór był w pełni subiektywny i może znacząco odbiegać od Waszych preferencji. Kolejność pozycji jest losowa.

 

1 2 3 4 5 6
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja2 komentarze

  1. Zgadzam się, a żeby dobić do 10 to dodalbym Crash Bandicoot 3, Oddworld Abe’s Oddysee, Tony Hawk’s Skateboarding, Army Man 3D i Resident Evil 2. Dużo godzin spędziłem jeszcze przy NBA Live 2003 w wersji na tą konsole ;)

  2. Nie polecam tego rankingu

    Ludzie a gdzie Gran Tourismo? Exclusive na PS. Najlepsza gra wyścigowa. A wy dajecie Silent Hill’a do topki?

Zostaw komentarz