TOP 10 postaci z gier, które wywołują irytację

1

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

RESH (HORIZON: ZERO DAWN)

Znacie taki typ człowieka, który jest w stanie pałać do kogoś niechęcią, tylko ze względu patrzenia na tę osobę przez pryzmat stereotypów? Dodatkowo tak zatwardziałego w swoich przekonaniach, że nie da wdać się z nim w jakąkolwiek dyskusję? Myślę, że na pewno kojarzycie o czym mówię. Sam napotykałem takie osoby. Raz nawet natknąłem się na takiego osobnika podczas grania. Był to akurat ten moment, w którym ogrywałem Horizon: Zero Dawn.

Dokładnie taką postacią był Resh. Gdy w skórze Aloy napotkałem go pierwszy raz, podczas kluczowego dla początkowej fabuły dnia prób, od razu wzbudził we mnie negatywne emocje. W stosunku do Aloy był wyjątkowo pogardliwy i nieuczciwy. Jego zachowanie wynikało z tego, że Aloy od urodzenia była wyrzutkiem, a Resh wyrzutków nie trawił. Po prostu, bez konkretniejszego powodu i bez wcześniejszej znajomości z jakimkolwiek innym wyrzutkiem.

Pomyślałem sobie wtedy, że to taki typowy zabieg, który ostatecznie, w skutek wydarzeń w grze, doprowadzi do pokajania się Resha i przybicia piątki z Aloy. Tak się jednak nie stało i nawet, gdy protagonistka dokonywała heroicznych czynów, nierzadko oddając duże przysługi dla plemienia Nora, jego stosunek pozostał taki sam. I nie ma chyba nic bardziej irytującego, niż zatwardziałe przekonanie o własnej racji, nawet w momencie, gdy argumenty wypadają z rąk.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja1 komentarz

  1. Ja bym tu wstawił całą rasę Noponów z Xenoblade Chronicles 2. Za każdym razem jak gadali o dadaponach, mamaponach, masterponach czy inny, lub słysząc ich „meh meh meh”, miałem ochotę cisnąć czymś w tv…

Zostaw komentarz