TOP 10 najlepiej zapowiadających się gier na PlayStation VR

0

THE PLAYROOM VR

Podstawowe wydanie The Playroom było przykładem zmarnowanego potencjału. Produkcja Sony widocznie czekała na swój moment, ponieważ dopiero ze wsparciem technologii wirtualnej rzeczywistości rozwinęła skrzydła. Wersja przygotowana z myślą o PlayStation VR zawiera kilka mini gierek przystosowanych do wieloosobowej gry na jednej konsoli. Przykładowo, jeden z graczy korzystający z gogli wciela się w wielkiego potwora, a reszta użytkowników – obserwujących wydarzenia na ekranie telewizora – kieruje małymi ludzikami, których zadaniem jest powstrzymanie bestii. Umieszczone w The Playroom VR gry są różnorodne i powinny przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

UNTIL DAWN: RUSH FOR BLOOD

Rush for Blood w ciekawy sposób wykorzystuje markę Until Dawn, która rok temu zadebiutowała na konsoli PlayStation 4. Najnowsza produkcja studia Supermassive Games to reprezentant gatunku „strzelanek na szynach” napędzanych przez dynamiczną akcję i wymuszających na graczu nadludzkiego refleksu. W grze jeździmy wagonikiem, natrafiając po drodze na najróżniejsze, dziwne istoty oraz chore wymysły producenta. Ruch for Blood jest niezwykle klimatyczny i wymagający. Nie dosyć, że przez cały czas czujemy uczucie strachu, to jeszcze musimy być nieustannie przygotowani na atak wyskakujących z mroku przeciwników.

RESIDENT EVIL VII

Tak, wiem, że gra trafi do sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku, ale wraz z premierą PlayStation VR otrzymamy dostęp do wersji demonstracyjnej dostosowanej do technologii wirtualnej rzeczywistości. Jestem przekonany, że Resident Evil VII będzie absolutnym hitem i wyznaczy nowy kierunek dla tej serii. Przemierzanie strasznego domu w goglach VR może być przerażającym doświadczeniem, którego już nie mogę się doczekać. Mam tylko nadzieję, że PS VR poradzi sobie z wyświetlaniem w miarę przejrzystej oprawy wizualnej, dzięki czemu jeszcze bardziej wsiąkniemy w świat gry.

Tak wygląda lista interesujących gier, które w dniu premiery urządzenia będą dostępne w sprzedaży. Zdecydowanie największe nadzieje pokładam w siódmej odsłonie Resident Evil oraz Until Dawn: Rush for Blood. Jeśli PlayStation VR zawiedzie przy okazji horrorów, to już nic nie będzie w stanie uratować tego sprzętu. Wierzę jednak, że obie produkcje zostaną odpowiednio przygotowane, a granie w nie będzie prawdziwą przyjemnością. Oczywiście jeśli przeraźliwy strach może sprawiać komuś przyjemność… Przypominam, że premiera gogli Sony zaplanowana została na 13 października bieżącego roku, co oznacza, że już jutro wkroczymy w nową erę gier konsolowych. Czy okaże się ona wartościowa? Na tę odpowiedź będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 
1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz