TOP 10 najlepiej zapowiadających się gier na PlayStation VR

0

W co zagramy w dniu premiery?

W poprzednim tekście poświęconym PlayStation VR niezbyt przychylnie wypowiadałem się o urządzeniu Sony. Historia branży gier wielokrotnie udowodniła, że należy sceptycznie podchodzić do tego typu nowinek technologicznych, czego idealnymi przykładami są chociażby Kinect oraz kontrolery PlayStation Move, które akurat dzięki wirtualnej rzeczywistości znowu powrócą do gry. Jako wielbiciel wszystkiego co jest związane z marką PlayStation, nie skreślam gogli i daję im kolejną szansę. Żeby udowodnić, że w PS VR drzemie potencjał, należy przedstawić gry, dla których warto będzie sięgnąć po to urządzenie. Jeśli wszystkie z wymienionych przeze mnie tytułów okażą się być solidnymi pozycjami, to gogle Sony mają szansę na dobre przyjęcie przez graczy.

Lista zawiera wyłącznie pozycje, które ujrzą światło dzienne w dniu premiery PlayStation VR.

BOUND

Bound to artystyczna platformówka 3D wyprodukowana przez polską ekipę z Plastic Studios. W grze wcielamy się w postać baletnicy przemierzającej dziwny świat zbudowany wyłącznie z brył geometrycznych. Choć produkcja zadebiutowała już w sierpniu bieżącego roku, to jednak dostosowano ją do technologii wirtualnej rzeczywistości. Przy pomocy PlayStation VR akcję obserwujemy z góry, śledząc poczynania głównej bohaterki. W każdym momencie możemy przełączać miejsce widokowe, co pozwala nam na odkrycie różnych sekretów i ukrytych ścieżek. Bound jest wręcz stworzony do tych gogli i jednocześnie udowadnia, że VR to nie tylko gry FPP.

HERE THEY LIE

Jak mantrę będę powtarzał, że wirtualna rzeczywistość jest wręcz stworzona do horrorów. Dlatego Here They Lie nie będzie jedynym reprezentantem tego gatunku w moim zestawieniu. Produkcja studia Tangentlemen to kawał porządnego dreszczowca, utrzymanego w niesamowicie psychodelicznym klimacie. Demo, które miałem okazję przetestować kilka miesięcy temu niesamowicie mnie wciągnęło. Do tego stopnia, że kilkukrotnie miałem ochotę zrezygnować z dalszej gry, a to chyba dla horroru najlepsze wyróżnienie. Rozgrywka nie jest skomplikowana i skupia się wyłącznie na eksploracji, co akurat wyszło Here They Lie na dobre. Dzięki temu przez cały czas możemy chłonąć atmosferę gry, bez tracenia czasu na strzelaniny lub etapy zręcznościowe.

PLAYSTATION VR WORLDS

PlayStation VR Worlds, jak sama nazwa wskazuje, to flagowy tytuł reklamujący gogle Sony. Produkcja składa się z kilku pozycji, prezentujących możliwości urządzenia. W ich skład wchodzi bardzo fajny i grywalny The London Heist (pod warunkiem, że zaakceptujemy niezbyt dobrą grafikę), VR Luge, rewelacyjna pokazówka Into The Deep, Scavenger’s Odyssey oraz Danger Ball. Moją uwagę przykuł głównie ten ostatni tytuł, w którym za pomocą głowy odbijamy piłkę. Grę w dużym skrócie można opisać jako Pong w trzech wymiarach. Świetna, rozluźniająca produkcja i do tego niezwykle wciągająca.

 
1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz