Top 10 horrorów na PC

5

Gry osadzone w stylistyce horroru są wysoce uzależniające. Gdy tylko minie pierwszy efekt przerażenia, człowiek zawsze wraca po więcej. Sukces produkcji liczy się w siwych włosach. 

Wszystko sprowadza się do skutecznego grania emocjami odbiorcy. Horrory celują w emocje, bezlitośnie je batożąc, szargając i patrosząc, a gdy umęczony użytkownik szczęśliwie dobrnie do końca opowieści, nie ma wątpliwości, że tego tytułu szybko nie zapomni. Z tego też prostego powodu branża gier stosunkowo szybko zainteresowała się posępną twórczością spod znaku macek, ciemności, migoczącego światła, nieprzyjemnych cieni oraz upiornych szeptów.

Czym się kierowałem tworząc to zestawienie? Skupiłem się na fabule, bo w przeciwieństwie do innych gatunków gry w horrorach historia stanowi esencję, to ona w znacznej mierze buduje nastrój produkcji. To też są dwa elementy, które mnie interesowały: opowieść oraz przyprawiająca o hertzklekoty atmosfera.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Fan nowinek technologicznych, rocznikowo równolatek Terminatora. Wychowany na C64 zwolennik cRPG oraz survival horrorów, sympatyzujący z konsolowcami.

Dyskusja5 komentarzy

  1. Alan Wake na pierwszym miejscu to jakaś kpina?… Gra niewątpliwie bardzo dobra ale jak na horror to marna produkcja to raczej taki miks Thriller+”przygoda” XD

  2. Alan Wake to raczej thriller przygodowy, nie horror, a poza tym Bioschock przed Amnesią i Silent Hill 2 ……. lepiej nie zwracać uwagi na ten ranking.

Zostaw komentarz