TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

DRAGON AGE: ORIGINS

Pierwsza i moim zdaniem najlepsza odsłona serii stworzonej przez BioWare. Myślę, że to przedstawiciel właśnie tej marki zasługuje na miejsce w tym zestawieniu, kosztem Mass Effecta. Dlaczego? Otóż w moim odczuciu, pomijając oczywiście Andromedę, efekt wyborów bardzo mocno psuje podział na decyzje jednoznacznie dobre i złe.

W serii Dragon Age jest co prawda pasek moralności, ale wybory podejmowane w grze nie zawsze są tylko dobre i złe. Produkcja BioWare stawia przed graczem szereg dylematów, które zdecydowanie nie są jednoznaczne. Zabić chłopca opętanego przez demona i nie podejmować zbędnego ryzyka czy podjąć ryzyko i spróbować go uwolnić? Wspomóc sprawę magów, narażając się templariuszom czy odwrotnie? W walce o tron królestwa krasnoludów wspomóc postępowca, który otworzy się na współpracę z innymi rasami czy konserwatystę, który absolutnie wierzy w niezależność niziołków?

Każda decyzja, którą podejmiemy jako Szary Strażnik, będzie miała wpływ nie tylko na przebieg ostatecznej bitwy w Origins, ale też na to, jak wyglądał będzie świat przedstawiony w bezpośrednim sequelu oraz Inkwizycji. A oprócz tego, produkcja ta to wciąż bardzo dobry RPG, który potrafi wciągnąć na setki godzin.

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz