TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

UNTIL DAWN

A co jeżeli mielibyście okazję samodzielnie wyreżyserować horror? Co prawda taki klasy B, z kliszowymi postaciami, ale jednak, czy nie brzmi to jako ciekawa perspektywa? A coś takiego zaproponowało Supermassive Games w swojej pierwszej produkcji przeznaczonej na PlayStation 4. Przed państwem, Until Dawn.

Myślę, że nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że w tej pozycji na liście w rękach gracza jest życie wszystkich postaci, które pojawiają się na ekranie. Mało tego – gracz samodzielnie buduje też relacje między postaciami, co również może w bardzo ciekawy sposób namieszać w scenariuszu. W końcu zaraz może się okazać, że ktoś nie będzie chciał ryzykować, aby uratować osobę, która mocno zalazła mu za skórę. A wszystko to polane sporą dawką grozy. Trzeba przyznać, że wyszło to naprawdę bardzo dobrze. A autentyczności temu wszystkiemu nadaje jeszcze fakt, że aktorzy występujący w Until Dawn użyczyli nie tylko swoich głosów, ale aktywnie uczestniczyli w sesjach motion capture, przez co nawet twarze i ich mimika wydają się być autentyczne.

I w taki oto sposób mamy produkcję, w której, zależenie od podjętych wyborów, wszyscy mogą przeżyć, ale też równie dobrze zginąć. Jeżeli ktoś lubi horrorowe klimaty i lubi produkcje, które zasypują gracza odniesieniami do popkultury, to Until Dawn jest perfekcyjną propozycją.

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz