TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

FROSTPUNK

Kolejna świeża pozycja na rynku gier. Gracz wciela się tutaj we władcę ostatniego miasta na ziemi, pochłoniętej zimową apokalipsą. 11bit Studios nie ograniczyło się jednak do zafundowania typowego city buildera. Produkcja, oprócz obowiązku rozbudowy ostatniego ziemskiego bastionu, ogromną uwagę przywiązuje również do decyzji gracza.

Główne pytanie brzmi – co zrobisz, żeby przetrwać? Staniesz się tyranem, który swoich podwładnych będzie traktował jak zwykłe pionki? Czy może będziesz starał się dbać o mieszkańców swojego miasta? Wybór tutaj nie jest taki prosty, gdyż bardzo często, aby zadowolić swoją ludność, poświęcać będzie trzeba znaczną część swoich zasobów. Z drugiej jednak strony, jeżeli doprowadzimy do wyjątkowo beznadziejnych nastrojów, całość może zakończyć się buntem.

Wszystko opiera się tutaj o księgę praw, w której gracz wybiera w jaki sposób rozwijać się będzie prawo ostatniego ziemskiego bastionu. Dodatkowo, mieszkańcy będą często zwracać się bezpośrednio do nas, z prośbami, które możemy, ale nie musimy spełnić. Co jednak najważniejsze, ciężar każdej decyzji czuć i praktycznie każda z nich, będzie nieść za sobą większe lub mniejsze konsekwencje.

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz