TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

LIFE IS STRANGE

DOTNOD miało ostatnio podejście do tematyki wyborów, które potrafią mieć rzeczywisty wpływ na wirtualny świat. Produkcją o której mowa, jest oczywiście Vampyr, który swoją premierę miał dosłownie chwilę wcześniej. Jak się jednak okazało, z tymi wyborami w grze to nie było do końca tak, jak twórcy zapowiadali. A już na pewno nie tak, jak miało to miejsce w przypadku Life is Strange.

Gra, która w teorii, opowiada o przyjaźni dwóch nastolatek, oferuje naprawdę rozbudowaną historię, z kilkoma naprawdę świetnymi twistami i, co najważniejsze w kontekście tego tekstu, dużym wpływem gracza na całą fabułę. W Life is Strange nawet tak prosta decyzja, czy zamazać obraźliwy napis czy zostawić go takim jaki jest, potrafi mieć znaczące odbicie w jednym z kluczowych dialogów następnego epizodu. Nie wspominając już o tym, że w grze pojawiają się dylematy, z którymi naprawdę można mieć problem natury „co ja bym zrobił w takiej sytuacji”.

Poza tym, Life is Strange to wciąż naprawdę wspaniała opowieść o przyjaźni, która potrafi mocno wpłynąć na emocje odbiorcy. Historia jest równocześnie trochę zabawna, trochę wzruszająca, po części smutna i, co ciekawe… momentami zdecydowanie przerażająca. Prawdziwa perełka, z którą zalecam się zapoznać każdemu.

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz