TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

DETROIT: BECOME HUMAN

Najświeższa pozycja w tym zestawieniu. Rzutem na taśmę zastanawiałem się jeszcze nad inną produkcją ze stajni Quantic Dream, czyli Heavy Rain. I mimo tego, że obydwie produkcje pozwalają faktycznie w znaczący sposób kreować scenariusz odbiorcy, trzeba przyznać, że Detroit: Become Human robi to jednak w bardziej spektakularny sposób.

Decyzje, które gracz podejmuje w imieniu kluczowych dla historii androidów, mają naprawdę OGROMNY wpływ na fabułę gry. Nawet najdrobniejszy szczegół, błahy moment, w którym zdecydowaliśmy tak, a nie inaczej, może mieć swój wpływ na dalsze wydarzenia przedstawione w tej produkcji. Nie wspominając już o tych poważniejszych wyborach, które potrafią powiedzieć moralności odbiorcy „sprawdzam”.

Detroit: Become Human ma naprawdę szeroką listę wad, o których pisał już Łukasz. Najnowszej produkcji Quantic Dream nie można jednak zarzucić, że gracz nie ma wpływu na wydarzenia w niej ukazane. Ma i to naprawdę ogromne. Jeżeli więc chcecie się sprawdzić w roli marionetkarza, to tytuł ten może okazać się naprawdę świetnym wyborem.

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz