TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA

ALPHA PROTOCOL

Produkcja ta nie odbiła się jakimś ogromnym echem w branży. Średnia na Metacritic jest co najwyżej średnia, krytycy potrafili ocenić ten tytuł ocenami od 2/10 do 8/10, czego główną przyczyną były same mechaniki rozgrywki. W takim tekście, nie można jednak o produkcji Obsidian Entertainment zapomnieć.

W grze wcielamy się w agenta specjalnego, przynależącego do tytułowej organizacji. I to jakim agentem będziemy chcieli być, w zależności zależy od gracza. Ba, mamy tutaj możliwość decydowania w jakiej kolejności będziemy realizować konkretne operacje, co również będzie mogło mieć wpływ na przebieg całej rozgrywki. Gracz decyduje tutaj nawet jakie będzie miał podejście do danej misji, nie wspominając już o tym, że samodzielnie możemy wybrać z kim chcemy nawiązać sojusz, a komu za współpracę w brutalny sposób podziękujemy. Ilość NPCów z którymi można tutaj w ogóle wejść w rzeczywistą interakcje jest naprawdę niesamowita.

Co więcej, praktycznie każda decyzja ma rzeczywisty wpływ na zakończenie. Po dziś dzień nie ustalono dokładnie ile oblicz jest w stanie przybrać finał i jak dokładnie do tych znanych już dotrzeć. I to jest tak naprawdę ogromna siła tej produkcji, przez co fani samodzielnego kreowania wydarzeń poczują się w Alpha Protocol jak w domu.

POPRZEDNIA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz