TOP 10 gier, w których wybór gracza ma znaczenie

2

POPRZEDNIA NASTĘPNA

FALLOUT 3

Tutaj też miałem dylemat – trójka czy New Vegas? I tak, wiem, fani pierwszych odsłon serii zjedzą mnie za brak uwzględnienia jedynki lub dwójki. Mój wybór padł na trzecią część, gdyż to właśnie w tej grze miałem do czynienia z wyborem, który zrobił na mnie naprawdę ogromne wrażenie.

Mówię tutaj oczywiście o wątku związanym z miastem Megatona. Zbudowane zostało ono wokół niewypału atomowej bomby, która obrosła kultem do tego stopnia, że zaczęła mieć swoich wyznawców. Jest to też zresztą pierwsze większe siedlisko ludzi, do którego trafimy. No i w pewnym momencie przed graczem postawiony zostanie wybór – rozbroić bombę i zapewnić miastu bezpieczeństwo czy też może, ku uciesze pewnego bogacza, doprowadzić do eksplozji atomowej? Odbiorca dostaje w swoje ręce potężną odpowiedzialność i scieżka, która w tym przypadku zostanie obrana, będzie miała przeogromny wpływ na mapę, po której będziemy się poruszać.

Faktem jest, że główny wątek w F3 jest, delikatnie mówiąc, średni, ale wciąż siłą tej produkcji pozostają zadania poboczne, które niejednokrotnie postawią przed graczem ciekawe dylematy. W Fallout New Vegas również wypada w tej kwestii nieźle, ale hej – wskażcie mi drugą grę w której można mieć realny wpływ na wywołanie eksplozji atomowej!

POPRZEDNIA NASTĘPNA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Brakowało tutaj bardzo ważnej gry jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo w niej były kluczowe, a pojawiła się przed Until Dawn i Life is Strange oraz podbiła serca wielu graczy stawając się swego rodzaju klasykiem, którego słabo nie znać. Tą grą jest Heavy Rain. Liczę na zaktualizowanie listy, bo jasne, że w rpgach ważne są decyzje, ale jeśli o nie chodzi to Heavy Rain jest zdecydowanie lepszy od Wiedźmina czy Dragon Age’a (mimo, że kocham Dragon Age to muszę to stwierdzić)

  2. wybory w Life is Strange nie mają praktycznie żadnego znaczenia odnośnie zakończenia gry. wybory może i mają znaczenie odnośnie danego epizodu ale nie na całą grę. To jest jedna z tych gier gdzie gra daje wrażenia graczowi że podejmuje ważne decyzje.

Zostaw komentarz