The Last Remnant powraca!

0

Jednak niekoniecznie z nową odsłoną.

The Last Remnant zadebiutowało w 2008 roku na Xboksach 360, rok później zawitało na komputerach osobistych. Przyjęcie ciężko określić pozytywnym, gdyż średnia z recenzji na Metacritic dla obydwu stanęła na poziomie 66. Mówiąc krótko – nie był to największy sukces Square Enix. Nie stanęło to jednak Japończykom na przeszkodzie, aby ogłosić powrót do tej marki.

Właśnie zapowiedziany został więc remaster tej produkcji, który zawitać ma jeszcze w tym roku na PlayStation 4. Jest to o tyle ciekawe, że oryginał nigdy nie trafił na konsole od Sony. W każdym razie – The Last Remnant Remastered doczeka się kilku usprawnień w stosunku do wersji z 2008 roku. Zaimplementowany zostanie nowy silnik, który pozwoli podkręcić oprawę graficzną i zwiększyć optymalną rozdzielczość. Oprócz tego, w samej rozgrywce również znajdzie się miejsce dla kilku nowości. Więcej konkretów pojawi się jednak za niecałe dwa tygodnie, podczas Tokyo Game Show.

Na razie znana jest tylko premiera dedykowana japońskiemu rynkowi. W Kraju Kwitnącej Wiśni będzie można nabyć swoją kopię już 6 grudnia, za około 4000 jenów, czyli w przełożeniu na nasze – niecałe 140 złotych. Można śmiało założyć, że remaster zawita w Europie niedługo po tej dacie. Tylko po co kupować odświeżony kotlet, który jeszcze na świeżo nie był specjalnie smacznym daniem?

Źródło: Siliconera


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz