Test: Modecom MC-350B

6

Modecom MC-350B

Miłośnicy muzyki coraz częściej decydują się porzucić słuchawki przewodowe na rzecz odsłuchów wyposażonych w interfejs Bluetooth.

Rynek natomiast nie znosi próżni i na półkach sklepowych  nie brakuje tego typu urządzeń. Jak w tym wzrastającym segmencie spisują nowe słuchawki marki Modecom? Zapraszamy do lektury naszego testu!

Rozpakowanie oraz interfejs sterowania

Wnętrze pudełka prezentuje się nadzwyczaj skromnie. Znajdziemy w nim bezprzewodowe słuchawki, kabel USB do ładowania za pośrednictwem komputera oraz instrukcję. Warto tu od razu zaznaczyć, że w zestawie nie znajdziemy wtyczki do gniazdka sieciowego.

Modecom MC-350B

Synchronizacja słuchawek z PC i smartfonami

Pierwsze co zrobi każdy użytkownik nowych słuchawek Modecomu, to oczywiście sparowanie ich z wybranym urządzeniem multimedialnym (na prawej słuchawce znajduje się panel sterowania). Parowanie może jednak przysporzyć niektórym problemów, gdyż proces łączenia nie należy do intuicyjnych. By sparować urządzenie, należy przy włączaniu słuchawek trzymać cały czas przycisk PLAY, aż do momentu gdy dioda zacznie mrugać na czerwono i niebiesko (sekwencja możliwa tylko gdy słuchawki są wyłączone).

W czym dokładniej tkwi problem? Na około 2 sekundy przed „właściwym” momentem mrugania diody, pojawia się pojedyncze mrugnięcie. W tym momencie wiele osób puszcza przycisk, myśląc że słuchawki są gotowe do działania. Należy jednak czekać na ciągłe „mruganie” diod.

Modecom MC-350B

Problemy z systemami MS Windows

Przy parowaniu z urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety), nie ma najmniejszych problemów. Gdy chcemy natomiast sparować słuchawki z laptopem na systemie Windows, zaczynają się schody. Wymaga to bowiem zainstalowania na własną rękę dodatkowych sterowników i ponownego przeprowadzenia procesu parowania urządzenia.

Modecom MC-350B

Czas ładowania oraz działania

Naładowanie słuchawek zajmuje ok. 2,5 godziny, jednak zależne jest to od tego czy ładujemy je z komputera czy z ładowarki sieciowej (w zestawie otrzymujemy tylko kabel do komputera). Różnica jest zatem niewielka, ale jednak zawsze można te kilka minut wcześniej założyć je na głowę. Czas działania wynosi ok. ośmiu godzin (przy słuchaniu tylko muzyki). Jeśli tylko rozmawiamy, korzystając z wbudowanego mikrofonu, czas działania nieznacznie się wydłuża. Warto tutaj dodać, że jakość działania mikrofonu w niczym nie ustępuje w porównaniu do innych produktów z tego segmentu.

Modecom MC-350B

Jakość dźwięku i łączność

Pomimo potencjalnych problemów z parowaniem z wybranymi urządzeniami, odwdzięczają się nam one dobrą jakością dźwięku, co czyni je wyjątkowo konkurencyjnymi na rynku słuchawek opartych o interfejs Bluetooth. Niskie i średnie tony są wyjątkowo czyste, a szczególnie pozytywnie potrafi zaskoczyć głęboki bas. Granice górnych częstotliwości nie wypadają już tak dobrze, jednak absolutnie nie przeszkadza to w komfortowym słuchaniu muzyki.

Na pochwałę zasługuje także stabilność połączenia bezprzewodowego między słuchawkami, a wybranym urządzeniem. Podczas testów połączenie ani razu nie zostało zerwane. Dodatkowo poziom głośności usatysfakcjonuje wszystkich pragnących odciąć się odrobinę od dźwięków otoczenia (testowane z odkurzaczem)!

Modecom MC-350B

Wygoda użytkowania i wykonanie

Gąbki umieszczone na słuchawkach są wygodne i nie męczą uszu nawet po kilku godzinach noszenia. Także pałąk nie daje uczucia dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu.  Nie brakuje także regulacji wysokości, powinny zatem dobrze się nosić każdej głowie. Całość została natomiast wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku, co w tym przedziale cenowym nie jest często spotykane.

Modecom MC-350B

Podsumowanie

Słuchawki Modecom MC-350B pomimo początkowych problemów z parowaniem i stosunkowo długim czasem ładowania, potrafią nam zagwarantować wyjątkowo satysfakcjonującą jakość dźwięku, którym będziemy mogli się cieszyć nawet do ośmiu godzin. Dodatkowo wygoda ich noszenia oraz stosunkowo niewielki rozmiar sprawiają, że model ten usatysfakcjonuje osoby będące w ciągłym ruchu. W domu natomiast pozwolą na krótki odpoczynek od otaczających nas kabli.

Materiały zdjęciowe oraz wideo przygotował Maciej Zacharski

pro2

 

 

– Atrakcyjny design

– Przyzwoita jakość dźwięku

– Długi czas działania

kosa2

 

 

– Problemy z kalibracją na systemach MS Windows


Dyskusja6 komentarzy

  1. Jak te słuchawki wypadają w porównaniu ze słuchawkami Prestigio PBHS2?

    Pod względem wyglądu są niemal identyczne.

  2. Słuchawki wyglądają super! Modecom robi genialny sprzęt audio, mam ich głośniki, zatem na pewno skuszę się i na ten ich nowy produkt. Dzięki wielkie za recenzję!

  3. O firmie ostatnio głośno bo sponsorują naszą piłkarską kadrę, a teraz widzę że robią też i takie słuchawki…? Jeśli są tak dobre jak tu opisujecie to czemu nie. Widziałam na stronie Modecom że są też inne kolory – zwłaszcza niebieskie.

    Zastanawiam się czy nie możecie zrobić rankingu sprzętu albo producentów? Coś na zasadzie poradnika. Chętnie też bym poczytała więcej o ich produktach bo ostatnio chwalą się nagrodami dla tabletów FreeTAB.

  4. Ciekawe jaki dźwięk jest na tych słuchawkach? Jesli podonie jak głośnikach od Moda to kupije w ciemno. Wygladem cacy, to pewie dla Lewandowskiego firma wprowadza taki styl. Chlopak przed meczem luzuje gary muzyczką. Widzialem go w reklamie Tmobile jak luzowal gary muzyczka, a jego żonka w tym samym czasie z frędzlami tam gadała. Biedny chlop z niego z ta dupa, wróciłby do Dody to mógłby jej słuchać na sluchawkach.

Zostaw komentarz