Test: słuchawki Modecom MC-1001HF

0

Nie lada gratka dla melomanów.

Kilka dni temu na łamach Eksperta Ceneo mogliście przeczytać recenzję słuchawek dla graczy Modecom Volcano Ghost. Producent udostępnił nam ostatnio do testów nie tylko wspomniany model, ale także stworzony z myślą o melomanach bezprzewodowy MC-1001 HF z funkcją active noise cancelling. Czy słuchawki są warte uwagi? Jeżeli ciekawi was odpowiedź na to pytanie, czytajcie dalej.

Pierwszym pozytywnym zaskoczeniem i to zaraz po otwarciu pudełka było stylowe, czarne etui, w którym można przechowywać słuchawki, kiedy nie są akurat używane. Dzięki specjalnej, łamanej konstrukcji zajmują mało miejsca w plecaku czy większej torebce. Słuchawki cechuje wysoka jakość wykonania – zrobione są z plastiku i metalu, a ich większą część pokrywa sztuczna skóra, która nadaje im elegancki wygląd. Miękkie poduszki na nausznikach i pałąku oraz ruchome nauszniki sprawiają, że słuchawki są nie tylko wygodne, ale łatwo też można dopasować je do kształtu i wielkości głowy. Niestety, zbyt dobrze do niej nie przylegają, ponieważ przy bardziej energicznych ruchach głową mogą zsunąć się z uszu.

Na lewej słuchawce znajdują się dioda systemu aktywnego wyciszenia, port ładowania USB i włącznik/wyłącznik systemu aktywnego wyciszenia. Z kolei na prawej producent umieścił diodę Bluetooth, port minijack 3,5 mm, przycisk parowania Bluetooth oraz przyciski regulacji głośności. Jak już wspomniałem wyżej, słuchawki prezentują się naprawdę dobrze. Lubię minimalistyczny design, dlatego sprzęt od razu mi się spodobał. Słuchawki są też stosunkowo lekkie, dzięki czemu noszenie ich nie męczy.

Specyfikacja

Zakres częstotliwości 20Hz-20KHz
Oporność 32Ω
Maksymalna moc wejściowa 30 mW
Czułość 105 dB/1mW (S.P.L at 1KHz)
Wtyczka 3,5mm jack /airplane plug
Długość kabla bezprzewodowe, dodatkowy przewód o długości 1,2m
Typ Nagłowne
Bluetooth Tak, wersja 4.0
Zgodność A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Zasięg działania Do 10 metrów
Pojemność baterii 300 mAh
Czas ładowania 2 godziny
Czas odtwarzania muzyki Do 16 godzin (bez ANC)
ANC (Active Noise Cancelling) 8 godzin
Membrana Ø40mm

 

Słuchawki komunikują się z innymi urządzeniami za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.0, ale pracują też w trybie przewodowym. Wyposażone zostały w akumulator o pojemności 300 mAh, który ładuje się mniej więcej 2-3 godziny i wystarcza na około 16 godzin pracy. Kiedy użytkownik korzysta z funkcji aktywnego wyciszenia, czas ten jest krótszy o połowę. Zasięg słuchawek to około dziesięć metrów. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy trybami przewodowym i bezprzewodowym – w obu przypadkach jest on czysty, a niskie tony głębokie. Włączenie funkcji aktywnego wyciszenia wyraźnie podnosi głośność słuchawek.

Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to na pewno do tego, że w trybie przewodowym z niezrozumiałych dla mnie powodów w ogólnie nie działa wbudowany kontroler, co w praktyce oznacza, że głośność można zmienić tylko i wyłącznie przy użyciu podłączonego do słuchawek urządzenia. Jeżeli trzymacie smartfon w kieszeni, to oczywiście nie problem, ale jeżeli wrzucicie go do plecaka lub torebki, szperanie w nich jedynie po to, aby pogłośnić lub przyciszyć muzykę, zakrawa o absurd. Podoba mi się natomiast to, że producent wyposażył słuchawki we wbudowany mikrofon, dzięki czemu można z ich pomocą nie tylko słuchać muzyki, ale także prowadzić rozmowy telefoniczne. Co więcej, w zestawie znajduje się przejściówka umożliwiająca podłączenie pod multimedia dostępne w samolocie.

Słuchawki Modecom MC-1001 HF naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, a sztuczna skóra sprawia, że słuchawki są nie tylko wygodne i przyjemne w dotyku, ale także świetnie się prezentują. Dźwięk jest czysty, a niskie tony głębokie. Cieszą też dodatki w postaci wbudowanego kontrolera, mikrofonu oraz systemu aktywnego wyciszenia. Niestety, wszystkie te rzeczy zaważyły na wysokiej cenie słuchawek, która opiewa na kwotę ponad 300 złotych. Czy warto wydać na nie takie pieniądze? Myślę, że melomani już znają odpowiedź na to pytanie.

OCENA KOŃCOWA: 90/100

PLUSY:
+ design
+ solidna konstrukcja
+ dobra jakość dźwięku
+ system aktywnego wyciszenia
MINUSY:
 wbudowany kontroler nie działa w trybie przewodowym
 cena

Sprzęt do testów dostarczyła firma Modecom, za co serdecznie dziękujemy!

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz