TEST: słuchawki dla graczy Logitech G933 Artemis Spectrum Snow

0

Prawdziwa uczta dla uszu.

Logitech G933 to najdroższe i najbardziej zaawansowane technicznie słuchawki w ofercie szwajcarskiego producenta peryferiów komputerowych. Jeżeli wyglądają Wam one znajomo, to dlatego, że przeszło rok temu na łamach Eksperta Ceneo pojawiły się wrażenia z testu słuchawek Logitech G633, który jest przewodowym wariantem recenzowanego właśnie modelu Logitech G933. Czy warto wydać na niego trochę więcej pieniędzy i cieszyć się komunikacją bezprzewodową? Przekonajcie się.

WYKONANIE I ERGONOMIA

Słuchawki Logitech G933 Artemis Spectrum Snow cechuje nowoczesny, wręcz futurystyczny design. Słuchawki wykonane są prawie w całości z plastiku. Wyjątek stanowią nauszniki i spód pałąka, które zrobione są z hybrydowego siateczkowego materiału, oraz metalowy stelaż pałąka. Ruchome nauszniki i wysuwany pałąk pozwalają na dostosowanie słuchawek do kształtu głowy. Wariant „Snow” różni się od podstawowego „Artemis Spectrum” kolorem. Obudowa słuchawek jest biała z czarnymi akcentami.

W przedniej części lewej muszli sprytnie ukryty jest mikrofon, natomiast z tyłu znajduje się włącznik, cztery programowalne przyciski funkcyjne oraz pokrętło regulacji głośności. Wewnątrz lewej muszli producent umieścił komorę na bezprzewodowy adapter, z kolei wewnątrz prawej akumulator. Do słuchawek dołączony jest też pleciony kabel analogowy 3,5 mm z elementami sterującymi dźwiękiem, kabel RCA 3,5 mm oraz kabel USB do przesyłania danych i ładowania urządzenia.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA I OPROGRAMOWANIE

Membrana słuchawek mierzy 40 mm, pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 20 Hz – 20 kHz, natomiast czułość wynosi 107 dB SPL/mW. Impedancja pasywna liczy 30 omów, a aktywna 5 kiloomów. Zasięg słuchawek to od 15 do 20 metrów. Czas działania baterii, w zależności od rodzaju podświetlenia i poziomu głośności, wynosi od 8 do 12 godzin. Jeżeli chodzi o mikrofon, który znajduje się na wyposażeniu zestawu słuchawkowego, to reprezentuje on typ nerkowy, jego pasmo przenoszenia mieści się w przedziale od 100 Hz do 20 kHz, posiada też wysięgnik i funkcję redukcji szumów.

Bezprzewodowy adapter USB dołączony do słuchawek Logitech G933 Artemis Spectrum Snow pozwala na podłączenie do zestawu dwóch dodatkowych urządzeń, z których dźwięk miksowany jest z dźwiękiem z komputera. Takie rozwiązanie umożliwia m.in. odbieranie połączeń telefonicznych bez konieczności przerywania gry, a nawet odrywania wzroku od ekranu komputera lub telewizora.

Dedykowana aplikacja Logitech Gaming Software pozwala na własnoręczne programowanie przycisków funkcyjnych, zmianę rodzaju podświetlenia (stałe, cykliczne, oddychające), kontrolę poziomu naładowania akumulatora oraz samodzielne programowanie profili dźwiękowych. W bazie programu znajdują się predefiniowane profile konfiguracji przycisków dla ponad 600 popularnych gier oraz sześć profili dźwiękowych: FPS, MOBA, FLAT, Drop the Bass, Cinematic Gaming i Communications. Użytkownik ma też wybór pomiędzy dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital i DTS Headphone:X.

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Dzięki wysuwanemu pałąkowi i ruchomym muszlom słuchawki łatwo dopasować do kształtu głowy. Materiał, który pokrywa spód pałąka i muszle, wyraźnie podnosi komfort użytkowania oraz chroni przed zmęczeniem wywołanym długimi sesjami przed ekranem komputera lub telewizora. Gdyby nauszniki uległy zabrudzeniu, można je w łatwy sposób zdjąć i umyć. Dostęp do adaptera USB i akumulatora jest bardzo prosty, ponieważ oba znajdują się pod specjalnymi magnetycznymi pokrywkami.

Zarówno niskie, jak i wysokie tony brzmią wyśmienicie. Wysoka jakość cechuje też dźwięk przestrzenny. Podczas rozgrywki (słuchawki były testowane m.in. na Star Wars: Battlefront) wyraźnie słychać, z którego kierunku i mniej więcej jakiej odległości dochodzą dźwięki. Na uwagę zasługuje ogromna liczba predefiniowanych profili przycisków funkcyjnych, jak również profili dźwiękowych, które dostosowane są do wybranych gatunków gier i zadań.  Słuchawki imponują też liczbą opcji personalizacji, począwszy od przycisków funkcyjnych, przez podświetlenie, po profile dźwiękowe.

Pewne wątpliwości mam natomiast co do funkcji miksowania dźwięku. Na papierze prezentuje się ona bardzo dobrze, niestety, w praktyce wypada już znacznie gorzej. Problemy pojawiły się już na etapie podłączania słuchawek do drugiego urządzenia. Po połączeniu ich z telefonem miałem kłopot zarówno ze słuchawkami, jak i mikrofonem. Albo nie słyszałem rozmówcy, albo on mnie. W końcu problem rozwiązał się sam, ale jakość dźwięku pozostawiała sporo do życzenia. Niewykluczone, że powodem takiego stanu rzeczy było to, że słuchawki były egzemplarzem testowym, który przechodził z rąk do rąk. Co jednak ciekawe, mikrofon nie sprawiał najmniejszych problemów w grach i podczas rozmów za pośrednictwem Skype’a.

PODSUMOWANIE

Słuchawki Logitech G933 Artemis Spectrum Snow cechuje stylowy wygląd, wysoka jakość wykonania, ergonomia, bardzo dobra jakość dźwięku oraz szeroki wachlarz opcji personalizacji, które dostępne są za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Logitech Gaming Software. Wszystkie wymienione atuty mają jednak swoją cenę – zestaw kosztuje blisko 600 złotych. Zważywszy jednak na fakt, że są to jedne z najlepszych słuchawek przeznaczonych dla graczy, myślę, że są warte swojej ceny.

Sprzęt do testów dostarczyła firma Logitech, za co serdecznie dziękujemy!


Werdykt

 • Wykonanie
  10
 • Ergonomia
  10
 • Jakość dźwięku
  9
 • Mikrofon
  9
 • Oprogramowanie
  10
 • Cena
  6
Podsumowanie

Logitech G933 Artemis Spectrum Snow to bez wątpienia jedne z najlepszych dostępnych na rynku słuchawek przeznaczonych dla graczy. Stylowy wygląd, wysoka jakość wykonania, ergonomia, doskonała jakość dźwięku oraz funkcjonalność. Czego więcej można chcieć od słuchawek? Trochę niższej ceny.

90%
90
Bardzo dobre
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz