TEST: DxRacer Aero

0

Fotel dla prawdziwych profesjonalistów.

Testowany przeze mnie niedawno fotel dla graczy DxRacer Turbo przekonał mnie do siebie łatwym montażem, ergonomiczną konstrukcją i stylowym wyglądem. Dlatego też za recenzję modelu DxRacer Aero wziąłem się z niekłamaną przyjemnością. Czy wypadł równie dobrze?

MONTAŻ

Ogromne pudło dostarczone pod moje drzwi przez kuriera nie przeraziło mnie tak, jak poprzednie. Podobna bryła obu foteli pozwoliła mi założyć, że również ten nie będzie trudny w montażu. Nie pomyliłem się. Po niespełna pół godziny DxRacer Aero stał już przy moim biurku. Tym razem nie musiałem sięgać nawet po dołączoną do fotela instrukcję. Dzięki niewielkiej liczby elementów, montaż jest naprawdę prosty i intuicyjny. Jeżeli kiedykolwiek składaliście podobny mebel, także z tym poradzicie sobie bez najmniejszego problemu. Jeżeli nie, instrukcja jest jasna i czytelna.

WYKONANIE

Metalowa rama i podstawa, jak również same gabaryty fotela, sprawiają, że jest on dosyć ciężki, a przez to bardziej stabilny. W karcie produktu na oficjalnej stronie internetowej producenta znajdziemy informację, że mebel jest przystosowany do obciążenia rzędu 120 kilogramów. Powleczone gumą kółka nie porysują paneli ani parkietu, dlatego, o ile mebla nie trzeba faktycznie przenosić, przemieszczanie go z miejsca w miejsce nie nastręcza żadnych trudności.

dxracer.pl
dxracer24.pl

Tapicerka fotela jest wykonana ze skóry ekologicznej, której największą zaletą jest to, że jest odporna na zachlapania. Ponadto, czarno-biała kolorystyka dodaje meblowi nieco pazura. Niestety, nie zmienia to faktu, że eko-skóra to materiał, który będzie przyklejał się do ciała, szczególnie w gorące letnie dni. Przypadły mi natomiast bardzo do gustu podłokietniki – w modelu Turbo wykonane były z twardego tworzywa sztucznego, z kolei w przypadku Aero jest ono miękkie, a przez to bardziej wygodne. Wykończenia zrobione są z plastiku, który prezentuje się nawet estetycznie.

ERGONOMIA

Tak jak DxRacer Turbo, model Aero imituje fotele kubełkowe montowane w samochodach sportowych. Jako że siedzisko niemalże obejmuje siedzącego, oprócz walorów estetycznych i wygody, ma również tę zaletę, że wymusza na nim zachowanie odpowiedniej pozycji. DxRacer Aero jest też nieco większy od modelu Turbo, ponieważ mierzy 96/64/54 centymetrów.

Fotel oferuje możliwość swobodnej regulacji wysokości siedziska i podłokietników, co doceni każdy, u kogo klawiatura i mysz znajdują się na różnych poziomach. Pozwala też na regulację odchylenia oparcia (do 60 stopni w stosunku do siedziska) i ustawienie odchylenia swobodnego. Tak jak w przypadku modelu DxRacer Turbo, dźwignie i przełączniki znajdują się pod ręką.

dxracer.pl
dxracer24.pl

Komfort dodatkowo podnoszą dołączone do fotela poduszki – zagłówkowa i lędźwiowa. Poduszkę zagłówkową można przymocować na dwa sposoby. Pierwszy polega na nałożeniu jej na zagłówek, natomiast drugi na przeciągnięciu przez znajdujące się w nim otwory gumki i zablokowanie jej plastikowym uchwytem. Poduszkę lędźwiową, której obecność ucieszy przede wszystkim osoby cierpiące na bóle dolnych partii pleców, można przesuwać wzdłuż pasów mocujących.

PODSUMOWANIE

DxRacer Aero do złudzenia przypomina model Turbo, a co za tym idzie ma podobne zalety i wady. Kubełkowa konstrukcja siedziska wymusza odpowiednią pozycję ciała i gwarantuje wygodę użytkowania. Na dodatkowy komfort wpływają duża liczba opcji regulacji oparcia i poduszki. Trudno nie wspomnieć też o powleczonych gumą kółkach i tapicerce odpornej na zachlapania. Tym, co odróżnia model Aero od Turbo są charakterystyczna dwukolorowa tapicerka i wygodniejsze podłokietniki wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego.

Jeżeli chodzi o wady, to po raz wtóry są to wysoka cena i tapicerka wykonana ze skóry ekologicznej, która w cieplejsze dni będzie kleić się do skóry. Szczególnie doskwiera ta pierwsza, ponieważ DxRacer Aero jest jeszcze droższy niż model Turbo, co jak wspominałem już wcześniej jest nie do zaakceptowania w przypadku foteli prawie w całości wykonanych z tworzyw sztucznych.


Werdykt

 • Wykonanie
  10
 • Ergonomia
  9
 • Montaż
  10
 • Cena
  2
Podsumowanie

DxRacer Aero to wymarzony fotel dla gracza. Łączy w sobie wysoką jakość wykonania, stylowy wygląd i komfort. Niestety, jest też bardzo drogi, dla większości graczy pewnie za drogi.

78%
78
Dobra
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz