Telltale wstrzymało prace nad Grą o Tron do czasu zakończenia serialu

0

Los nie szczędzi fanów.

Podczas rozmowy z portalem Eurogamer Job Stauffer ze studia Telltale Games zdradził, że drugiego sezonu Gry o Tron na pewno nie zobaczymy w tym roku. Twórcy chcą wcześniej wiedzieć, jak rozwinie się akcja serialu stacji HBO. Dalsze losy Domu Forresterów poznamy zatem najwcześniej w 2018, a być może nawet w 2019 roku. Wszystko zależy od tego, ile potrwają prace nad ósmym sezonem serialu.

Niedługo po finale pierwszego sezonu powiedzieliśmy, że będzie ciąg dalszy historii, mieliśmy też plany na kolejne sezony Gry o Tron. Na razie prace nad nimi zostały wstrzymane. To, że ich nie ogłosiliśmy, nie oznacza jednak wcale, że nigdy się nie pojawią. Na razie jesteśmy zajęci Wolfem, Walking Dead i Batmanem, czekamy też, w jakim kierunku pójdzie narracja [Gry o Tron], zanim powrócimy do czegoś, co będzie dla nas ekscytujące – powiedział Job Stauffer Eurogamerowi.

Fani Gry o Tron nie mają ostatnimi czasy zbyt wielu powodów do radości, a gra studia Telltale Games jest tak naprawdę najmniejszym z ich zmartwień – George R.R. Martin ociąga się z pisaniem kolejnej książki, a przyszłoroczna premiera finałowego sezonu serialu stacji HBO też stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: Eurogamer

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz